eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan ÇAMYAR “Durmak Yok Yola Devam”…VİDEO HABER

Başkan ÇAMYAR “Durmak Yok Yola Devam”…VİDEO HABER
08 Nisan 2015 - 14:17
“Yolları Betonla, Kalpleri Sevgiyle Buluşturuyoruz”
 1

 Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR 85 Mahalle Muhtarı ile dün Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltıyla bir araya geldi. Ünye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 1 Yıllık Çalışmaları İstişare ve Bilgilendirme Toplantısında konuşan ÇAMYAR “9 Ayda 9 Milyonluk Yatırım” başlığı ile Fen İşleri Müdürlüğü 2015 yılı yatırım programını açıkladı.

ÇAMYAR konuşmasında, “DURMAK YOK YOLA DEVAM” dediğimiz tarih itibari ile görev süremiz içinde 1 yılı geride bıraktık. Bu süreç içerisinde Büyükşehirle beraber küçülen ve ekonomik anlamda da kaynaklarının çoğunu kaybeden bir Ünye Belediyesi vardı. Bu küçülme ile beraber araç parkımızın yetersizliği ve var olan araçlarımızın da rantabl olmaması hizmet kalitemizin düşmesine neden oldu. Bu yıl hizmet kalitemizi ve verimliliği artırmak adına elimizdeki araçların tamamını ciddi bir bakıma sokuyoruz. Bununla beraber kiralama yolu ile yeni iş makinaları ve kamyonlarını bünyemize dahil ederek araç parkımızı genişletiyoruz. Artık hizmetler noktasında “TAM YOL İLERİ” diyen bir Ünye Belediyesi var.” dedi.

Göreve geldikleri süre itibari ile bu güne kadar Fen İşleri Müdürlüğünün Personel dahil iş makineleri ile orman malzemeli yol bakım çalışmaları, büz döşeme işleri kilitli parke, hayvan pazarı ve artı yatırımlarının toplam net maliyetinin 3 Milyon 101 Bin 703 Lira’ olduğunu belirten ÇAMYAR. 2015 yılı içinde önümüzdeki 9 ay boyunca 9 Milyonluk yatırım ve hizmet gerçekleştireceklerini ifade etti.

ÇAMYAR konuşmasının devamında. “30 Nisan tarihinde saat 14.00’da 52 Bin m² yani 12 km beton yol ihalesine çıkıyoruz. “YOLLARI BETONLA KALPLERİ SEVGİYLE BULUŞTURUYORUZ”. Bununla beraber 12 Mayıs tarihinde saat 14.00’da 87 Bin 314 Tonluk yani 4 Bin kamyon 0-25 mm temel altı malzeme temini ve nakli ile yol yapım işi ihalesine çıkıyoruz. Bu iki ihalemizle yapacağımız hizmetlerin ve yatırımların toplam giderleri yaklaşık olarak 5 Buçuk Milyon Lira’ dır.” dedi.

Ünye şehir merkezi ve kapanan beldelerde ki meydanlara ve yollara döşenen kilitli parke çalışmalarının yaklaşık maliyetinin 1 Milyon Lira olarak açıklandığı toplantıda. Başkan ÇAMYAR, Çiğdem, Tekkiraz, Sarıhalil ve Denizbükü Mahallelerinde, ihale bedeli 250 Bin Lira olan perde duvar ve perde beton duvar çalışmalarının bittiğini, yine ihale bedeli 250 Bin Lira olan Ağıdere, Çakmak, Çatak, Çınarcık, Erenyurt, İnkur, Saylan ve Yeşlilkent Mahallelerinde ki taş duvar çalışmalarının da Nisanın 15’den sonra başlayacağını söyledi. Bunlarla beraber muhtarların talebi doğrultusunda, yaklaşık olarak 250 Bin Lira’ lık yeni bir ihale dosyasının daha hazırlandığı kamuoyuyla paylaşıldı.

Yeni araçların temini ile beraber eldeki mevcut araçların verimini artırmak için yapılacak bakım ve onarımların toplam maliyetini 3 Milyon Lira olarak açıklayan ÇAMYAR, “Bu güne kadar sadece Fen İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu 3 Milyon 101 Bin 703 Lira’ lık yatırım ve hizmetlerin dışında, 2015 yılı içinde önümüzde ki “9 ayda 9 Milyon Liralık” yani 9 Trilyon Liralık bir yatırım gerçekleşecektir, 85 mahallemizle beraber tüm Ünye’ye şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-