eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan Çamyar ” O Muhammed-ül Emin”

Başkan Çamyar ” O Muhammed-ül Emin”
15 Nisan 2015 - 10:43

KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

1111 (1)

Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan Peygamber Efendimizin doğumu, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de buyurduğu üzere tüm insanlığa büyük bir lütfüdür. Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemleri üzerinde toplamış olan Sevgili Peygamberimiz, tüm insanlığı iyiliğe, doğruluğa, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik eden örnek bir kişiliktir.

O, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi.

İçinde bulunduğumuz kutlu doğum haftasında karanlığı aydınlatan, zulme, adaletsizliğe dur diyen, sevgi, şefkat, merhamet ve rahmet getiren yaratılmışların en yücesini, insanlığın kurtuluş müjdecisini daha iyi anlamak ve anlatmak için  bir fırsattır. Peygamber Efendimiz’in doğumu, doğumların en kutlusudur. Peygamberimizin hayatı yaşanmış ve yaşanacak hayatların en güzelidir.

Bizim dinimiz güzel ahlakı ve Allaha olan inancımızla birlik,  beraberlik ve kardeşliği anlatır. Sevgili Peygamberimizin yolu da sevgi, merhamet ve adalet yoludur. Peygamber  Efendimiz’in örnek kişiliği ve düşünce dünyası, yüce dinimizin güzel ahlak ve inanç anlayışı böylesi günlerde anlatılmaktadır. Bu günlerin  amacı da anmak değil, Peygamberimizin güzel ahlakını  anlamaya çalışmak ve anlatmaktır.  Çünkü  O,  insanlık için tek ve en iyi rehberdir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak edeceğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın, ülkemizden başlayarak tüm İslam âleminde ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasını ve Ünyeli  hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyor, en kalbi duygularımla hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

 

Ahmet ÇAMYAR

Belediye Başkanı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-