eskort samsun

ÜNYENETHABER

Sandık Kurulu Görevlileri Eğitim, Kursu Açılacak

Sandık Kurulu Görevlileri Eğitim, Kursu Açılacak
17 Nisan 2015 - 16:44

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce seçimde görev alacaklar için sandık kurulu görevlileri eğitimi kursu açılacak.

 

 4195281

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Yüksek Seçim Kurulu arasındaki protokol çerçevesinde İlçe Seçim Kurulu işbirliğiyle kurs açacaklarını söyledi.

Kursa, sandık kurulunda görev almak isteyenlerin müracaat etmesi gerektiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kursumuza katılmak isteyen vatandaşlarımızın kayıtlarını alıyoruz. Mayısta başlayacak kurslarımızda kursiyerlerimiz 8 saatlik eğitim alacak. Bu 8 saatlik kursu bitirenlere sertifikaları verilecek. Kursu seçim müdürleri, hakimler ve zabıt katipleri verebiliyor. Bu isimler de İlçe Seçim Kurulu tarafından müdürlüğümüze verildi. Şu anda bu kurs için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Kayıt almaya başladıktan kısa süre içinde yaklaşık 400 kişi kursa katılmak için kayıt yaptırdı.”

Erdoğan, 7 Haziran genel seçimlerinden sonraki seçimlerde sandık kurulunda görev yapmak isteyenlerden bu belgenin isteneceğini, belgesi olmayan kişilerin sandık kurulunda görev yapamayacağını sözlerine ekledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-