eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kaymakam Koltuğunu Ali Kenanaoğlu Devraldı

Kaymakam Koltuğunu Ali Kenanaoğlu Devraldı
22 Nisan 2015 - 10:02

Bugünün küçükleri ,yarının büyükleri

DSC_0010 (1)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıl dönümünde Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’in koltuğuna geçen Kaledere İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ali Kenanoğlu, koltuğa oturur oturmaz Ünye’de tekli eğitime ne zaman geçileceğini sorarak Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’den bilgi aldı.

Ünye Kaymakamlığı makamına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sembolik olarak Kaledere İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ali Kenanoğlu oturdu.

Kaymakam koltuğuna oturan Kenanoğlu, “Okulların tekli eğitime geçmesini istiyorum. Nasıl bir planlamamız var?” sorusuna Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem yanıt vererek şu bilgiyi verdi:

“2015 yılı eğitim yatırımları kapsamında Ünye’ye 3 yatırım geldi. Onların planlamasını yapıyoruz. Bu 3 okulumuz planlayıp yaptıktan sonra Kaledere, Yunus Emre ve Şehit Cemal Mutlu Okullarımızı, Mustafa Rakım Anadolu Lisesi’nin yerini ilkokul yaparak oraya almayı düşünüyoruz. Böyle olması durumunda bu okullarımızda tekli öğretime geçmiş olacağız. Diğer iki yatırımla ise 7 okul tekli eğitime geçecek. Toplamda ise 11 okul tekli eğitime geçmiş olacak. Yatırımların tamamlanmasıyla Ünye’de okulların yüzde 90’ı tekli eğitime kavuşmuş olacak.”

Makam ziyaretinde Kaledere İlkokulu Müdürü Mustafa Aydın, Sınıf Öğretmeni Ahmet Aydın da bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-