eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Çocuklarımız, Barışın, Sevginin, Birliğin, Umudun Temsilcisidir Ve Aydınlık Yarınların Güvencesidir”

“Çocuklarımız, Barışın, Sevginin, Birliğin, Umudun Temsilcisidir Ve Aydınlık Yarınların Güvencesidir”
22 Nisan 2015 - 13:14

DFG

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bir kez daha coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan sadece çocuk bayramı değil, ulusal egemenliğimizin temellerinin atıldığı gün olması bakımından da önem taşır.

Cumhuriyetin ve demokrasinin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihimizin en parlak sayfalarından biridir. Ulusumuzu kurtuluşa ulaştırmak, ilk anayasayı yapmak ve cumhuriyeti kurmak ilk meclisin görevi olmuştur. Bu topraklarda, halk egemenliğinin her şeyden üstün tutulduğu yeni bir ülke kurulmuştur.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk “egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözüyle milli iradenin önemini vurgulamış, 23 Nisan da bu günün sembolü olmuş ve çocuklara armağan edilmiştir.

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız; barışın, sevginin, birliğin, umudun temsilcisidir ve aydınlık yarınların güvencesidir. Dünya ülkeleri arasında çocuklarına bayram hediye eden ve bunu tüm dünya çocuklarıyla paylaşan tek ülke, Türkiye’dir.

Bugün milletinden aldığı güçle cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma kararlılığı ve inancı içinde, çocuklarımıza vatan, bayrak, millet sevgisi aşılayarak ülke bütünlüğünün ve bağımsızlığının önemini anlatmak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemiz çocuklarının, ülkemiz çocuklarının ve dünya çocuklarının bayramını yürekten kutluyor,  kavgasız ve savaşsız, barış dolu bir dünya ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Ahmet ÇAMYAR

Belediye Başkanı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-