eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE’DE 23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

ÜNYE’DE 23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI
23 Nisan 2015 - 15:05

VİDEO HABER

234 nisan manset foto

Bugün saat 10:00’da Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ünye Cumhuriyet Meydanında coşku ile kutlandı.

Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR, Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, Ünye Jandarma ve Garnizon Komutanı Gökhan COŞKUN, Ünye Ak Parti İlçe Başkanı Arif ERGÜN, Ünye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İbrahim Orhan BODANCI ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM’in katılımı ile gerçekleşen bu program, şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında konuşması, Ünye’de ki İlkokulların öğrencilerinin çeşitli gösterileri ve Ünye’nin Dünkü Çocuklarının sokak oyunları gösterileri gerçekleşti.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM;

”Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. yıl dönümünü kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. Millet olarak büyük bir coşku ile kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarıyla birlikte tüm dünyaya armağan ettiği Milli Egemenlik ilkesini temel alan ve yeni Türkiye devletinin kurulduğunu dünya ya ilan edildiği gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na hepiniz hoşgeldiniz.

Sevgili çocuklar;

Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Böyle büyük bir zafer niçin çocuklara armağan edilmiştir ? Çünkü; her insan çocuk olarak dünyaya gelmiştir ve dünyayı o gözlerle tanımıştır.

Malazgirt’i, Bizans’ı bozguna uğratarak, İslam Türk Tarihinin akışını değiştiren büyük Sultan Alparslan, Osmanlı Devletinin büyük kurucusu Osmangazi, Çağ açıp çağ kapayan hiç bir milletin başarılı olup’ta ele geçiremediği Constantina’i İstanbul yapan Fatih Sultan Mehmet ve bu vatanın önderi büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’de bir zamanlar çocuktu.

Sevgili öğrenciler, bizlerde devraldığımız bu mirası koruyup geliştirmenin, sizlere daha güzel bir dünya, daha aydınlık bir gelecek oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Yüzünüz her zaman geleceğe, değişime, ve yeniliğe doğru olsun. Fakat attığınız her adımda bu ülkenin insanlarının bağımsızlığı için gözlerini hiç kırpmadan ölüme gittiğini ve her karışı şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda, birlik, barış ve kardeşlik içinde çalışmak olduğunu ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sizlere olan anlamlı, düşündürücü ve yol gösterici şu sözlerini asla unutmayınız.

‘Küçük hanımlar, küçük beyler; sizler geleceğin bir gülü, bir yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Biz sizlerden çok şey bekliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulunurken bu kutlamada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve program kapsamında gösteri yapacak olan Ünye’nin Dünkü Çocukları ve okulların öğretmen ve öğrencilerine başarılar diledi.

Başkan Çamyardan Birlik Mesajı

Düzenlenen programdan sonra kısa bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ‘’ Ülkemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Ünye’mizde de  her zaman olduğu gibi coşku ve sevinç içerisinde gerçekleştirdik. Bu günler Türkiye’nin her zaman olduğundan çok daha fazla birlikteliğe, kardeşliğe, sevgiye, dostluğa ihtiyacının olduğu günlerdir. Havanın Yağışlı olmasına rağmen vatandaşlarımızın ilgisi Bizleri birbirine bağlayan manevi değerlerimize sahip çıktığımızın da bir göstergesi olmaktadır. Tekrardan tüm dünya çocuklarının ve vatandaşlarımın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını En Kalbi Duyularımla kutluyor Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyorum’’ dedi.

Ünye Cumhuriyet Meydanında ki programın sonrasında Atatürk Parkında, Ünye’de ki tüm ilkokulların katılımı ile gerçekleşen kermesin açılışı yapıldı ve tüm stantlar gezilerek program sona erdi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-