eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye Çimento’dan Basın Açıklaması

Ünye Çimento’dan Basın Açıklaması
23 Nisan 2015 - 16:02

Dün gece Ordu ili Ünye ilçesinde yer alan şirketimiz, Ünye Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin üretim tesisinde bir iş kazası yaşanmıştır.

ÇÇÇ

Saat 20:00 sularında kısa süreli elektrik kesintisine bağlı olarak klinker üretim tesisimizin soğutucu bölümünde arzu oluşmuş, bu tesis kısmı ilk aşamada devreye alınamamıştır. Teknik yetkili personelimizin nezaretinde, gerekli teçhizat ve donanıma sahip personelimiz ile duruma müdahale edilmiştir. Işin tamamlanmasına yakın bir zamanda soğutucunun çıkış borusunda biriktiği düşünülen sıcak klinker tozu beklenmedik bir şekilde soğutucuya dökülmüştür. Bu esnada yakın bölgede bulunan ve hızla soğutucu terk ederken kısmen sıcak toza maruz kalan çalışanlarımız da, en hafif olan 1.ve 2. derece yanıklar oluşmuştur.

Olay sonrasında Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne ulaştırılan çalışanlarımız Muhlis Temiz, Şenol Sencer, Şenol Çalışkan, Zeki Aydın ve Adem Al acil müdahale sonrasında olası enfeksiyon risklerinin bertaraf amacıyla Samsun, İstanbul ve Kocaeli’nde yanık tedavi merkezleri bulunan hastanelere sevk edilmişlerdir.

Olayın vuku bulunduğu andan itibaren şirketimiz tüm olanaklarını seferber etmiş yaralı çalışanlarımız ve ailelerinin yanında, gerekenlerin yapılması yönünde tüm gayretleri göstermişlerdir. Bu talihsiz kazada yaralanan, durumlarının iyi olduğu gözlemlediğimiz çalışanlarımıza acil şifalar diler, en kısa sürede tekrar aramıza dönmeleri için tüm desteğimizin yanlarında olduğunu bildiririz.

Kamuoyunda olay ile ilgili olarak gaz sıkışması, patlama, yangın vb. durumların gerçekleştiği yolunda paylaşılan haberler gerçek dışı olup tesisimiz üretim faaliyetine devam etmektedir.

Saygılarımızla

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-