eskort samsun

ÜNYENETHABER

“1 Mayıs Bayramı Emeğe Gösterilen Saygının Simgesidir”

“1 Mayıs Bayramı Emeğe Gösterilen Saygının Simgesidir”
30 Nisan 2015 - 1:10

başkan 1 mayıs

Tüm dünyada ve ülkemizde 1 Mayıs birlik, beraberlik ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır. 1 Mayıs bayramı, emeğe gösterilen saygının ifadesidir. Kardeşliğin, sosyal barışın ve emeğe saygının gelişmesine katkı sağlanması  için 2008 yılında TBMM kararıyla 1 Mayıs “Emek ve Dayanışma Bayramı” olarak kabul edilmiş,  2009 yılında da resmi tatil ilan edilerek tüm yurtta Emek ve Dayanışma Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Bizler, emek ve alın terinin  kutsal sayıldığı  adaletin, paylaşmanın, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı kültür ve medeniyetin mensuplarıyız. Geleneğimiz, kültürümüz ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla dün, bugün ve yarın emekçilerimizin ve tüm çalışanlarımızın her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü onların nasırlı elleri Allahın en çok sevdiği ellerdir. Bizler emekçilerimize bu olgu ve inançla bakmaktayız.

 Coşkularını beraberce yaşayan, acılarını birlikte paylaşan, yaralarını birlikte saran bir milletin aşamayacağı engel, ulaşamayacağı  hedef yoktur. Bu bilinçle ülkemiz demokrasi, insan hakları, adalet, sağlık ve eğitim alanında atılan dev adımlarla çağdaş ve gelişmiş ülkeler seviyesine çıkma yolunda,  aydınlık bir geleceğe doğru hızla ilerlemektedir.

Ülkemiz ve Ünyemiz 2023 vizyonuna ve  müreffeh yarınlara doğru hızla ilerlerken, birlik beraberlik içerisinde vatandaşımız ve tüm emekçilerimizle   birlikte büyük bir dayanışma örneği göstererek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Tüm zorlukları aşmak,  daha güzel günlere ulaşmak için birlik  ve beraberlik içerisinde çalışan tüm emekçilerimizin emek ve dayanışma gününü kutlar saygılar sunarım.

                                                                                    Ahmet ÇAMYAR

                                                                                     Belediye Başkanı

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-