eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, Selimiye Mahallesi’ndeki Okul İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Balkanlıoğlu, Selimiye Mahallesi’ndeki Okul İnşaatında İncelemelerde Bulundu
30 Nisan 2015 - 12:30

çç

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu ilçesi Selimiye Mahallesi’nde bulunan 8,5 dönümlük arazi üzerinde 32 derslik, 450 kişilik kapalı spor salonu ve 200 kişilik pansiyonun yer alacağı okul inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu’nun inceleme gezisinde Vali Yardımcısı Engin Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkan da hazır bulundu.

“Bölgenin Eğitim ihtiyacı Karşılanacak, Ordu Geneline Katkı Sunacak”

Selimiye Mahallesi Taşocağı mevkiinde 1,5 yıl önce 2.2 milyon liraya kamulaştırılan alanda inşaatına başlanan okul inşaatı ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Burası Milli Eğitimin prestij projelerinden bir tanesi. 32 derslikli bir okul, 200 öğrencilik  yurt, büyük bir kapalı spor salonu. Bu  bölgede eğitimin ihtiyacını karşılayacak, Ordu geneline büyük  katkı sunacak” dedi.

“Eğitimde Ordu Çağ Atlıyor”

“Eğitimde Ordu çağ atlıyor. 13 kadar okul projesi teklif edildi ve bunlar yavaş yavaş  tamamlanıyor” diyen Vali Balkanlıoğlu,  “Modern binası, yurdu, kapalı spor salonu, laboratuvar ve imkanlarıyla prestij bir  projenin tamamlanmasına şahit olacağız. Bir sonraki eğitim-öğretim dönemine yetişecek. İnşaatın daha erken bir tarihte bitmesi konusunda müteahhiti sıkıştıracağız” şeklinde konuştu.

“Moral ve Motivasyon Artırıcı Çalışmalar Meyvelerini Verdi”

Vali Balkanlıoğlu, ”Eğitim kurumlarımız ve  öğretmenlerimizle yaptığımız moral ve motivasyonu artırıcı çalışmalar, çabalar kısa sürede meyvesini verdi. Eğitimde 60. sıralardan 55. sıralara kadar indik. Türkiye genelinde eğitimle biraz daha  ilgilenirsek 3-5 sıra daha düşer. Hedefimiz  ilk on, ilk 5 ve ilk 3 olarak devam eder” diyerek, eğitimin önemine dikkat çekti ve “Ordu insanı zeki, çalışkan. Bu tür eğitim kurumları da yapıldıkça hiçbir mazeretimiz kalmıyor. İş, bize, öğretmenlerimize, velilere ve öğrencilere kalıyor, onlara da moral-motivasyon veriyoruz” dedi.

“Ordu’ya Böyle Güzel Bir Binayı Kavuşturmanın Haklı Gururunu Yaşıyoruz”

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Bina inşaatına dikkatli bakın.  Döşenen demirin miktarına, kalınlığına ne kadar sağlam ve depreme dayanıklı olduğunu görürsünüz. Müteahhit ve  kontrol ekibimiz son derece özen gösteriyor. İnşaat için kullanılan malzemelerden bir demir alınarak zengin olunamayacağını, aksi takdirde insan hayatının riske gireceğinin farkındalar. Kullanılan demir ve beton kalitesini sizler de görüyorsunuz. Ordu’ya  böyle güzel bir binayı kazandırıyor olmanın  haklı gururunu bizde yaşıyoruz. Emeği geçen Milli Eğitime, Yatırım  İzleme ve Koordinasyon birimi çalışanlarına ve müteahhide  teşekkür ediyor, açılışı da hep birlikte  yaparız” diye konuştu.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-