eskort samsun

ÜNYENETHABER

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
06 Mayıs 2015 - 0:53

11200949_1650664711821647_6424261902642088454_o

Ünye Belediyesi  Mayıs ayı olağan Belediye Meclis Toplantısı, Ünye Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Başkanlığında gerçekleşen toplantıda 7 gündem ve 4 gündem dışı madde görüşüldü. Meclis toplantısına; Mustafa Nevzat Telcioğlu, Yaşar Sezgül, Hüseyin Tavlı, Arif Ergün, Reşit Erol, Hasan Çolakoğlu, Mustafa Çakmakçı, Telat Tuncer, Hüseyin Yıldız katılmadı. Gündemde görüşülen maddelerin 2’si imarla ilgili olup madde görüşülerek imar komisyonuna havale edildi.

2014 Bütçesi, Kesin Karara Bağlandı Gündemin diğer maddesinde ise Ünye Belediyesi 2014 yılı kesin hesabı görüşülerek, kabul edildi. Buna göre 2014 yılı için Belediye Meclisince kabul edilen bütçe 75 milyon 605 bin TL olup, gerçekleşen bütçe 39 milyon 897 bin TL gerçekleştiği belirtildi. Konuyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar; “2014 bütçesi 75 milyon 605 bin TL olarak yapılmış ancak yani yaklaşık yüzde 52 civarında bir gerçekleşme payı var. Bütçenin gerçekleşme oranına bakıldığında kötü bir bütçe, biz bu yıl yüzde 40Büyükşehir kesinti payları, hem su gelirlerinin Büyükşehir’e gidişatını da göz önüne almak suretiyle 39 milyonluk bir bütçe yaptık.Biz yaptığımız bütçede yüzde 85-90 oranında bir gerçekleşme payının olacağını düşünüyoruz” dedi.yunus_emre-21-214x300

Mesai Saatleri Dışında Nikah Kıydırmak 200 TL Gündemde görüşülen bir diğer maddesinde Belediye akit ücretinin belirlenmesi konusu görüşüldü. Nikah akit bedeli ücreti nisan ayı belediye meclis toplantısında görüşülerek tarife komisyonuna havale edilmişti. Mayıs ayı meclis toplantısında ise komisyon raporu okunarak, mesai saatleri içerisinde kurumda yapılacak olan işlemlerden nikah ücreti alınmaması, mesai saatleri dışında kurum dışında yapılacak olan nikahlar için ise 200 TL ücret alınması kararı alındı. Her Mahalleden 6 Kişilik Bilirkişi Oluşturuldu Gündemde görüşülen bir diğer maddede ise; Kadastro Müdürlüğünce yapılacak olan, Orman Kadastro çalışmalarında kadastro ekibi ile birlikte görev yapacak, her mahalle için 6 kişiden oluşan bilir kişi listelerinin onaylanması konusu görüşülerek kabul edildi. Bu konuda Mahalle muhtarları ile görüşülerek bilirkişi vasıflarını üzerinde bulunduran kişileri bildirdi. Bilirkişi olarak belirlenecek kişiler Ünye Belediyesine müracaat etti. Bu kişiler Ünye Belediyesi meclisince onaylanarak kadastro Müdürlüğüne isimler yollandı.

Belediye İşletmelerinde Zam yok Ünye Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Atatürk Parkı işletmeleri, kahvehane, otopark, halı saha, Asarkaya Kent Ormanı Tesisleri, Binicilik tesisleri, Müze Ev ve kapalı otoparkta verilen hizmetlerin günün şartlarına göre yeniden ücretlendirilmesi konusu nisan ayı olağan meclis toplantısında görüşülerek tarife komisyonuna havale edilmişti. Konuyla ilgili komisyon raporu okunarak, madde görüşüldü ve zam yapılmaması kararı alındı. Kültür Sitesi Alanının Tahsisi Yapıldı Gündem dışı görüşülen Ünye Belediyesi tüzel kişiliğine ait Kaledere Mahallesinde bulunan 6 bin 724 metrekarelik alanın Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilmesi ve bu hususta Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Konuyla ilgili; “Kültür Sarayımızı 2015 yılı yatırım programına aldırmıştık. Kültür ve Turizm Bakanlığımızla çalışmalarımız eş güdümlü olarak devam ediyor. Bakanlık geçtiğimiz hafta itibariyle bizden Kültür Sarayı yapılacak olan alanın tahsisini istedi. Bizimde bunun için Belediye Meclisimizden karar almamız gerekiyor. Bu alanla ilgili önümüzdeki süreçte bilirkişi heyetince belirlenecek olan rakamı Vergi Dairesine olan borçlarımıza düşmekle ilgili defterdarımızla mutabakata vardık. Yani Bakanlığın bilirkişi tespiti ile o alana biçtiği değer ne kadarsa o kadar borcumuzu Vergi Dairesine olan borcumuzdan düşeceğiz” dedi. Belediyeye Karşı Algı Operasyonu Yürütülmeye Çalışılıyor Gündem dışı konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar; Ayrıca son günlerde kamuoyundaki yanlış bilgiyi düzeltmek istediğini dile getiren Başkan Çamyar; “Ünye Belediyesinin araçlarına haciz konulduğu gibi bir algı var. Ünye Belediyesinin araçlarına haciz konulmadı, hurdaya ayırdığımız araçlardan kaldırdığımız hacizleri bunlara koyun diye biz talepte bulunduk. Vergi Dairesi tarafından Ünye Belediyesinin araçlarına haciz konuluyor diye bir algı operasyonu yürütülüyor. Bu yanlış bir algıdır. Yaklaşık 60 aracın hurdaya ayrılması ile ilgili işlem yürütüyoruz. Bu araçların 40’ı satışa hazır hale getirildi. Bu araçların her birinin üzerinde 15-20 tane haciz var. Bunları temizlemek 1 yılımızı aldı” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-