eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kuyumcudan altın çalıp kaçanlar yakalandı

Kuyumcudan altın çalıp kaçanlar yakalandı
10 Mayıs 2015 - 2:36

Polisin nefes kesen operasyonu sonucu yakalandılar

Adsızdff

ORDU’nun Altınordu İlçesi’nde müşteri gibi girdikleri bir kuyumcudan 15 bin lira tutarında altın hasır takımı çalarak otomobille kaçan 3 şüpheli, polisin nefes kesen operasyonuyla fındık bahçesinde yakalandı.

Olay bugün Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde meydana geldi. Yeni Mahalle’de bir kuyumcuya giren 26 yaşındaki Döndü Ö. ve 33 yaşındaki Şeker Ö., altın hasır takımı almak istediklerini söyledi. Kuyumcuyu oyalama taktiğiyle 15 bin lira tutarındaki hasır takımını çalan şüpheliler dışarıda kendilerini bekleyen 43 yaşındaki Murat S.’nin 33 NYD 59 plakalı otomobiliyle hızla uzaklaştı.

Bir süre sonra hasır takımından birinin yerinde olmadığını fark eden kuyumcu Mustafa Genç hemen durumu polise haber verdi. Kent merkezinde polisin ‘dur’ ihtarına uymayan otomobil, Giresun yönüne gitti. Polisin 10 kilometrelik kovalamacası Cumhuriyet Mahallesi ara sokaklarında da sürdü. Kovalamaca sırasında bir polis otosu maddi hasarlı kaza yaparken şüphelilerin kaçtığı otomobil çıkmaz sokakta terk edilmiş bulundu. Şüpheli kadınlardan biri kaçmaya çalışırken yakalanırken diğer iki şüpheli polisin havaya ateş açarak ‘dur’ ihtarına rağmen fındık bahçesine kaçtı. Polis, üzerinde tabanca olduğu iddia edilen Murat S. ve yanındaki diğer kadını fındık bahçesinde yakaladı.

Şüpheliler Murat S., Döndü Ö. ve Şeker Ö. kelepçelenip polis otosuna bindirilerek emniyete götürüldü. Üzerlerinde ele geçen hasır takımı ise kuyumcuya teslim edildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-