eskort samsun

ÜNYENETHABER

Furbol Yazarı CINDIK Unutulmayacak

Furbol Yazarı CINDIK Unutulmayacak
11 Mayıs 2015 - 13:07

Ünyespor’da da futbol oynayan Spor Yazarı Ayhan Cındık, Ünye’de mezarı başında anıldı.

Adsız

Ayhan Cındık, ölümünün 4. yılında anıldı

Canik Ünye Gazeteciler Derneği üyesi basın mensupları ve spor adamları, Ünyeli spor duayeni ve basın mensubu Ayhan Cındık’ın ölümünün 4. yılında mezarı başında ailesiyle birlikte andı.

 

 

 

Ünyeli spor duayeni ve basın mensubu Ayhan Cındık, ölümünün 4. yılında mezarı başında eşi Gülizar, kızı Merve, merhum Ayhan Cındık’ın kardeşi Ahmet Cındık, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri İpekyolu Gazetesi sahibi Hasan Tanrıver, Okuyorum Gazetesi Sorumlu Müdür Ulvi Gündoğdu ve Melodi FM Genel Yayın Yönetmeni Tevrat Kereci, Ünyespor eski yöneticileri Orhan İhtiyaroğlu, Aydın Keskin, Ünye Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Ülgen’le birlikte ziyaret edilerek anıldı.yunus_emre-21-214x300

Canik Ünye Gazeteciler Derneği üyesi Arif Takıcı’nın Kuranı Kerim okuyup, dua yaptıktan sonra konuşma yapan Dernek Başkanı Ali Öztürk, “Ünye’de spor dünyasının duayeni olan Ayhan Cındık abisimizi geçirdiği kalp krizi sonucu ansızın kaybetmenin acısını yaşadık. Bu acı haberi aldıktan sonra spor camiası yasa boğuldu. Ayhan Cındık ağabeyimiz spor camiasında bir ağabey olarak kabul edilirken, basın camiasında da yaşamıyla tavrıyla hep ağabey oldu. Her kim ne istediyse ona koştu, yardımcı oldu. Onu rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanın cennet olsun Ayhan abi seni asla unutmayacağız. Hep kalbimizde yerini alacaksın” dedi.

“Ayhan, benim arkadaşımdan ziyade ender dostlarımdan biriydi” diyen Ünyespor eski yöneticisi Orhan İhtiyaroğlu ise duygularını şu şekilde ifade etti:

Hani Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklı olanını severim.’demiş ya işte inanın tüm samimiyetimle söylüyorum, o insanlardan biriydi. İyi bir arkadaş, dost, spor adamıydı. İnsanlar hayatta yaptıklarıyla ve söylemleriyle anılır ve hatırlanırlar. Eğer hayatınız boyunca bir imtihansa ve yaptıklarınız, söylemleriniz bu gibi duygusal anlarda gündeme gelir. Yaşamınız boyunca yaptıklarınız iyilik için bir kriterse o günler bu günlerin habercisidir. Bugün burada bir araya gelmişsek, bu Ayhan Cındık’ın hayatını yansıtıyor, buradaki birliktelik onun yaşantısının yansımasıdır. Ayhan Cındık’ bu kadar kısa kelimelerle anlatmak gerçekten zor ama yaşayan bilir. O rahat uyusun, Allah rahmet eylesin. Herkese onun hayata gibi bir hayat diliyorum”

Merhum Ayhan Cındık’ın kızı Merve Cındık, “Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ederim. Her şeyden önce mükemmel bir babaydı ve ben onu ömrümün sonuna kadar unutmayacağım” diyerek duygularını ifade etti.

Ayhan Cındık kimdir? –

07.12.1954 yılında Ünye’de doğan Ayhan Cındık 20 yaşından itibaren spor camiası içerisinde yer aldı. Yaklaşık 11 yıl Ünye Gücü, Ünyespor gibi amatörde top koşturan Ayhan Cındık, aktif spordan sonra Doğanay gazetesi’yle basın camiasına katıldı. Basın yayın organlarında köşe yazarlığı, yorumculuk yapan Cındık, Hizmet yayın Grubu’nda ve Ünye Kent Gazetesinde Spor Müdürü, Sporvizyon programında yorumcu ve Hizmettv web sayfasında köşe yazarlığı yapmaktaydı. Cındık, evli ve bir çocuk babasıydı. Ünye’de spor camiasının duayenlerinden olan Ayhan Cındık 2011 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-