eskort samsun

ÜNYENETHABER

Engelliler Doyasıya Eğlendiler…VİDEO HABER

Engelliler Doyasıya Eğlendiler…VİDEO HABER
12 Mayıs 2015 - 0:23
yy
Her yıl 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. “Engelleri Aşalım, Bir Kalpte Buluşalım” projesi ile gerçekleştirilen etkinliklerde doyasıya eğlenen engeliler, Zeybek ekibi, okçuluk, bilek güreşi ve dans şovlarıyla katılımcıların beğenisini kazandı.
Ünye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkan vekili Hüseyin Tavlı, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
İlk olarak sahil yürüyüşü ile başlayan programda açılış konuşmasını Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nihat YERLİKAYA ve ardından Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkanı Arslan Güdek gerçekleştirdi.

 Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR;
 
 ”Öncelikle gerçekleştirmiş oldukları bu organizasyondan dolayı her iki derneğimizi de tebrik ediyorum. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı çalışan bütün personeller ciddi manada destek ve katkı sağladılar onları da tebrik ediyorum.
      Özellikle belirtmek istediğim bir şey var. Sadece Engelliler haftasında onları hatırlıyor değiliz. Biz arkadaşlarımız ile beraber en ayda en az 2 – 3 defa bir araya geliyoruz. Onların sıkıntılarını, problemlerini dinliyoruz ve neler yapabiliriz diye istişare yapıyoruz. Örneğin son talepleri olan Harman Dalı ekibinin kıyafetlerini biz onlar için diktirdik ve onlara hediye ettik. Biz arkadaşlarımızın sadece 1 hafta değil yılın 365 günü yanındayız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
   Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM;
  ”Bizlerde ‘Engelsiz Hayat Engelsiz Yaşam’ temalı bu haftaya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ve Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlar olarak destek vermekteyiz. Baktığımız zaman bize bağlı bulunan okullarımızda da çeşitli engellerden dolayı eğitim gören öğrencilerimiz var. Bizler bu öğrencilerimizinde okullarında aldıkları eğitimlerle burada beraberce sergileyerek onların da hayatın bir parçası olduğunu, yaşamın onlar içinde devam ettiğini ve özellikle bu noktada zihnimizdeki engelleri kaldırarak bu yaşamı herkes için kolaylaştırmaya çalışıyoruz.” dedi.
   Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nihat YERLİKAYA;yunus_emre-21-214x300
  ”Amaç bugün 10 – 16 Mayıs Engelliler haftası. Bu konuda herkes bir şeyler söyler ve herkes bir şeyler üretir. Ünye de ki Engelliler haftasını kutlamamızın sebebi, sosyal yaşamın dışında kalmış, sosyal hayata adapte olamamış engellileri bu hayata dahil etmek, onları evden dışarıya çıkarıp böyle bir yaşamı engelli vatandaşlarında gerçekleştirebileceğini ve onlarında bu şekilde yaşaması gereken birer birey olduğunu hissettirmek..” dedi.  
   Ünye Sakatlar Derneği Başkanı Arslan GÜDEK;
  ”10 – 16 Mayıs Engelliler haftasını kutluyoruz. Bütün engellilere hayırlar getirir, mutluluklar getirir inşallah. Toplumun bir ferdi olarak sadece böyle günlerde hatırlanmak değil istediğimiz. Bizler soyutlanmak değil, bu topluma faydalı olmak, sosyal hayatın her evresinde bulunmak istiyoruz. Adımız SAKAT, ÖZÜRLÜ ya da ENGELLİ olmuş inanın hiç fark etmez. Önemli olan sorunların çözülmesi ve sıkıntılarımızın giderilmesidir. İsim veya sıfat değil derdimiz, insanlarımız eğitilip sosyal hayatta üreten bir birey olarak üzerine düşeni yapabilmeli ve katkı sağlamalıdır. Tüketen, ve birilerinin eline bakmak zorunda bırakılan olmak istemiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulunarak bu organizasyon dahilinde kendilerinden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti.
    Adnan Menderes Ticaret ve Meslek Lisesi Müdürü Mustafa TEMİZ;
  ”Adnan Menderes Ticaret ve Meslek Lisesi olarak geçen senede bu organizasyonun en büyük paydaşlarından bir tanesiydik ve bu senede bu misyonumuzu sürdürmeye çalıştık. Bize görev düştükçe bu işin içerisindeyiz ve kesinlikle elimizi taşın altına bir yerden sokarız.” diyerek tüm engelli kardeşlerimizin engelliler haftasını kutladı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-