eskort samsun

ÜNYENETHABER

Öğrenciler Engellilere Destek Amaçlı Bir Aradalar…VİDEO HABER

Öğrenciler Engellilere Destek Amaçlı Bir Aradalar…VİDEO HABER
13 Mayıs 2015 - 18:30

kermes

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile 13.05.2015 tarihinde Ünye Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesinde ”Engelleri Aşalım Bir Kalpte Buluşalım” projesi kapsamında kermes düzenlendi. Kermesin amacının, bu kermesten sağlanacak gelirlerin engelli vatandaşlar yararına kullanılacağı belirtilirken, düzenlenen bu kermeste öğrencilerin ve öğretmenlerin ürünleri evlerinde hazırlayıp ardından hizmetini kendilerinin yapmaları ayrıca dikkat çekti.yunus_emre-21-214x300

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkanı Arslan GÜDEK;

”Bugün Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesi Müdürümüz Mustafa Temiz beyin engelliler yararına organize ettiği kermeste bulunmaktayız. Bizler engelliler olarak bu kermese katılmak istedik çünkü, bu çorbada bizlerinde tuzu olsun ve bizlerinde katkısı olsun diye düşündük. Amaçlarının engelli arkadaşlarımıza, kardeşlerimize yardımda bulunmak olan ve bu sebepten dolayı organize edilen bu kermesin öncüsü Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesi Müdürümüz Mustafa Temiz Beye teşekkür ederim.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu kermeste emek harcayıp engelliler yararına çalışan öğretmen ve öğrenciler;

”2 yıldır ‘Engelleri Aşalım Bir Kalpte Buluşalım’ projesine öncülük eden bir okuluz. Geçen sene bu kermesimizi Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirmiştik ve bu sene de kendi okulumuzun bahçesinde organize etme kararı aldık. Amacımız, engelli vatandaşların yaralarına bir parça da olsa merhem olabilmek. Bu yüzden buradan sağlayacağımız gelirlerin tamamını onlara tekerlekli sandalye, akülü araba vs… gibi ihtiyaçları olan malzemelerden alabilmek için kullanacağız.

Burada bulunan bütün ürünleri kendimiz evimizde yaptık ve burada da kendimiz hizmetini yapıyoruz. İnşallah bu emeklerimizin karşılığı olarak onlara biraz olsun yardımcı olabiliriz.” şeklinde duygularını dile getirdiler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-