eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN ÇAMYAR’DAN SEÇİMLERİ FIRSAT BİLENLERE UYARI

BAŞKAN ÇAMYAR’DAN SEÇİMLERİ FIRSAT BİLENLERE UYARI
14 Mayıs 2015 - 9:16

ODI4NzA5NT-kacak-kata-ruhsat-almak

Seçimi fırsat bilerek yapacağınız her hangi  kat çıkma abonelik Türk Ceza Kanununda ceza-i müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR

”Her seçim döneminde alışkanlık haline getirmiş olduğumuz, acaba bir kaçak kat atsam mı, acaba problemli yapımın suyunu, elektriğini bu dönemde bağlayabilir miyim şeklinde bir algı var bizim milletimizde.

Özellikle Türk Ceza Kanunun da yapılan değişiklikten sonra hem idare anlamında, hem yapanlar hemde yaptıranlar anlamında Türk Ceza Kanununda ceza-i müeyyideler hakim. Bu yüzden ben bir kez daha hemşehrilerimizi uyarma ihtiyacı hissettim.

Yine kamuoyunda elektrik aboneleri ile ilgili yanlış bir algı var. Köyden mahalleye dönüşen 59 mahallemizde Ünye yunus_emre-21-214x30012Belediyesi olarak tüm Türkiye’de hangi kaide uygulanıyor ise bizlerde bu kaideyi uygulamaya devam ediyoruz. Bu yapılardan 2004 yılı öncesi yapılanlarla ilgili hiç bir rapor, muayene vs aranmaksızın zaten bunların elektrik ve su aboneleri olmaya devam ediyor. 2004 ile 2012 yılları arasında yapımı tamamlanmış binalar ile ilgili ‘fenliyi muayenesi uygundur’ şeklinde idare tarafından rapor düzenlenmesi gerekiyor. Bu belgeler ve şartlar yerine oturduğu taktirde, yine bu binaların abonelikleri ile ilgili sorun teşkil etmemektedir. Ancak 2012 tarihinden sonra yapılan binalar ile ilgili yine mevzuattan kaynaklanan hüküm gereği bu binaların niteliklerinin uygun olması, ruhsatlarının alınmış olması ve hukuka uygun bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. Vatandaşlarımızın özellikle son dönemde ruhsat almadan aboneliklerini yaptırmak ya da seçim döneminde halletmek noktasında ortada bazı şikayetler dolaşıyor.

Kanunun amir hükmü açıktır ve buna müsaade eden kim olursa olsun ceza-i müeyyide ile karşı karşıyadır. Dolayıyla biz Türkiye’de hangi kural uygulanıyor ise burada da hemşehrilerimizin mağdur olmaması için sonuna kadar esneterek uygulamaya varız. Ancak kanunu da çiğneyecek durumda değiliz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-