eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Bir Bahar Akşamı” Adlı Şiir Dinletisi Büyük İlgi Gördü

“Bir Bahar Akşamı” Adlı Şiir Dinletisi Büyük İlgi Gördü
14 Mayıs 2015 - 12:38

Demirci Akkuş’la İlgili Şiir Yarışması Başlattı

Adsız

Akkuş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği “bir bahar akşamı” adlı şiir dinletisi büyük ilgi gördü. Şiir dinletisine katılan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci yaptığı konuşmada “Akkuş’la ilgili şiir yarışmasının startını buradan veriyorum” dedi.

yunus_emre-21-214x300

Akkuş Öğretmen Evi Düğün Salonu’nda yapılan şiir dinletisine Belediye Başkanı İsa Demirci’nin yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Gül, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Şiir dinletisinde öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel şiirleri katılımcılar ilgiyle dinledi.

 

Şiir dinletisinin sonunda bir konuşma yapan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Çok güzel bir program olmuş, öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum. Burada bu akşam bir sürpriz olur mu diye bekledik ancak olmadı, Akkuş’la ilgili şiir yoktu. Güzel Akkuşumuzun her yönüyle tanıtılması bizim asli görevimiz, bu konuda hepimize görev düşüyor. Bu amaçla buradan bir start vermek istiyorum. 1 Temmuz’a kadar Akkuş’u her yönüyle, doğasıyla, deresiyle, tepesiyle, yaylasıyla, kültürüyle, sosyal yaşantısıyla, geçmişiyle, geleceğiyle anlatan, eli kalem tutan herkezden Akkuş üzerine kafa yormasını, Akkuş’u anlatan şiir yazmasını istiyorum. Yazılan şiirler jüri tarafından değerlendirilecek ve ödüllendirilecek. Bu şiirler derlenip kitap haline getirilecek ve Ağustosun ilk haftasında yapacağımız festivalde misafirlerimize takdim edilecek. Bu şiir dinletisi vesilesiyle bunun startı buradan veriyoruz” diye konuştu.

 

Gecenin sonunda şiir dinletisinde emeği geçen Türkçe Öğretmeni Kader Çiçek ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ramazan Solakoğlu plaketle ödüllendirildi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-