eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE’NİN İLK AŞ EVİ HİZMETE GİRDİ

ÜNYE’NİN İLK AŞ EVİ HİZMETE GİRDİ
17 Mayıs 2015 - 2:32

VİDEO HABER

Adsız

 

Ünye El Ele Derneğinin yardıma muhtaç kimselere el uzatmak amacı ile yapmış olduğu Aşevi Projesi kapsamında, ilk olarak 67 kişiye yemek yardımı yapıldı. Aşevi Sorumlusu İlknur DİKİCİ yapmış olduğu basın açıklamasında, hedeflerinin en az 400 ihtiyaç sahibi kimseye ulaşmak ve destek olunduğu taktirde bu rakamın daha da yukarılara çıkabileceğini  belirtti.

Aşevi Sorumlusu İlknur DİKİCİ;

”Mahalle Muhtarları, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve bize gelen talepler doğrultusunda ev ziyaretleri gerçekleştirerek, ihtiyaç sahiplerini tespit ettik. Yemek yapamayacak olan, yatağa bağımlı yaşayan kişilere öncelik vererek bir liste oluşturduk ve bu liste doğrultusunda Aşevi çalışmamızın tamamlanması ile birlikte 36 ailede 67 kişiye yemek dağıtımında bulunduk.”

Hedefimiz en az 400 ihtiyaç sahibi kişi…

”Hedefimiz kısa zamanda 400 kişiye ulaşmak. Tabi ki bu Aşevimize gelen yardımlarla bağlantılı. Eğer insanlar bizlere destek olup ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmazsa bu sayı 67 kişi ile kalır. Ancak Ünyeliler burayı sahiplenirse yunus_emre-21-214x300500 – 600 gibi ihtiyaç sahibi kişilere yardımcı olabiliriz.”

Risk gurubundaki kardeşlerimizi bir araya toplayıp onlarla hoş zaman geçirmek istiyoruz…

”Derneğimizin asıl amacı; madde bağımlılığı ile ilgili risk gurubu olarak tabir edilen çocuklarımız sokaklarda dolaşarak kötü alışkanlıklar edinmesin  istiyoruz. Onları kendi hallerinde, yalnız bırakmamak istiyoruz. Bu yüzdende Aşevimizin üst katından bu kardeşlerimizin faydalanabileceği oyun alanı gerçekleştirdik. Buraya gelsinler bilgisayar oyunları oynasınlar, kütüphanemizde kitaplarını okusunlar. Kısacası dışarıda yalnız başlarına kalarak kötü alışkanlıklardan sıyrılıp burada bizlerle birlikte dostane zaman geçirsinler istiyoruz. Bu bağlamda tüm Ünye olarak el ele verirsek gençlerimiz ve ihtiyaç sahiplerimiz için çok daha güzel ve büyük işleri kolaylıkla yapabiliriz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Aşevi Sorumlusu İlknur DİKİCİ kendilerinden desteklerini esirgemeyen kurum ve şahıslara teşekkürlerini iletti.

”Aşevimizde bize destek olan Ünye Belediye Başkanımız Ahmet ÇAMYAR’a, bizlerden maddi ve manevi destelerini esirgemeyen Kütahya Meydan Aşevine, tüm çalışmalarımızda bizlere maddi ve manevi her türlü desteği sağlayan iş adamlarımıza, esnaflarımıza ve Ünyeli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-