eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye’de 19 Mayıs Geçnlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı Fakat…

Ünye’de 19 Mayıs Geçnlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı Fakat…
19 Mayıs 2015 - 15:45

Ünye’nin Dünkü Çocukları Yürekleri Ağza Getirdi

19 MAYIS

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Gökhan Coşkun, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Murat, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıu ile gerçekleşti.

Çeşitli, etkinliklerle kutlanan programda ‘Ünye’nin Dünkü Çocukları’ tarafından hazırlanan  gösteriler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Arslanlar Spor Kulübünün hazırladığı spor gösterisi ardından Ordu Üniversitesi İİBF Fakültesi halk oyunları gösterisi ve dereceye giren sporculara hazırlanan ödül töreniyle devam etti.yunus_emre-21-214x300

Dünkü Çocuklar Yürekleri Ağza Getirdi

Gerçekleşen etkinlikte yer alan”Ünye’nin Dünkü Çocukları” ilk olarak bando takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. 1960’lı yılların oyunlarını günümüze taşıyan “Ünye’nin Dünkü Çocukları” adlı grup düzenlediği etkinliklerle izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Ünye’nin Dünkü Çocukları, pehlivan gösterisi, kule ve minder gösterileri gibi birçok etkinlik düzenlendi. Hazırlamış oldukları gösterileri başarıyla sergileyen grup,  protokolün çemberdeki ateşi yakmasıyla birlikte ateş çemberi gösterisiyle herkesin yüreklerini hoplattı. Gösteri esnasında Ünye’nin Dünkü Çocukları’ndan Harun Ocakdan çemberden atlarken yanma tehlikesi atlattı. İtfaiyenin müdahalesiyle tehlike kısa sürede durdurularak yaşanan bu olayın ardından gösteriler sona erdi ve program Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Kız Meslek Lisesi ve TÜBİTAK Bilim Fuarı stantlarının gezilmesiyle son buldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-