eskort samsun

ÜNYENETHABER

Arap Gazeteciler Ordu Basını İle Kahvaltıda Buluştu

Arap Gazeteciler Ordu Basını İle Kahvaltıda Buluştu
20 Mayıs 2015 - 15:00

Adsız

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun girişimleriyle, Ordu’nun tanıtımı amacıyla hazırlanan “Ordu’nun Dereleri Turizme Akıyor” projesi kapsamında, 17 Mayıs 2015 tarihinde Ordu’ya gelen, 18 ayrı ülkeden, 24 farklı yayın kuruluşundan 32 Arap gazeteci, Ordu basını ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Boztepe Royal52 tesisinde gerçekleştirilen kahvaltı programına, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Arap gazeteciler ve Ordulu basın mensupları katıldı.

Boztepe’den Ordu’nun muhteşem güzelliğini yaşayan ve paraşütle de atlamanın keyfini çıkaran Arap gazeteciler, Ordulu basın mensupları ile bir süre sohbet ederek, Ordu ile ilgili izlenimlerini paylaştılar.

11055309_600169623418860_7862537484740340907_nOrdu Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, kahvaltı programında yaptığı açıklamada, ”18 değişik ülkelerden ilimizde bulunan değerli konuk gazeteci arkadaşlarımızla Ordu’nun siz değerli basın mensuplarını tanıştırmak, kaynaştırmak istedik ve sabah kahvaltısında bir araya getirdik” dedi.yunus_emre-21-214x300

“Arap gazetecilere Ordu’yu tanıtım programı, Sayın Valimizin Ordu’yu tanıtmak, Ordu’nun daha fazla turizmden yararlanması maksadıyla başlatmış olduğu ‘Ordu’nun Dereleri Turizme Akıyor’ projesi kapsamında düzenlenen bir etkinliktir” diyen Vedat Öz, ”Daha öncede bu proje kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmişti. Bu etkinlik de tanıtım faaliyetlerin bir parçası. Bu etkinliğimizin gerçekleşmesinde bizlere destek olan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’na, maddi katkıda bulunan değerli hemşerimiz Albaraka Türk Genel Müdürü Sayın Fahrettin Yahşi’ye ve bazı iş adamlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da Ordu’yu tanıtmak amacıyla başlatılan ‘Ordunun Dereleri Turizme Akıyor’ projesi kapsamında çeşitli etkinlikler Sayın Valimizin talimatları ve çabalarıyla devam edecek” dedi ve Ordu basını hakkında Arap gazetecilere bilgiler verdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ise yaptığı konuşmada, ”Arap gazetecilerle birlikte 3 gündür gezimiz devam ediyor. Bugün kahvaltı yaptığımız Boztepe, denizden 510 metre yükseklikte bir tepe. Burası Ordu’nun turizm açısından en önemli destinasyon alanlarından birisi. Yine bugün çok önemsediğimiz şelalelerimizi gün içerisinde sizlere gösterecek, deniz gezisiyle günü bitirmiş olacağız. Umarım buradan çok mutlu ayrılırsınız. Ordu’nun tarihini, kültürünü, turizmini gittiğiniz zaman en güzel şekilde anlatacağınızı ümit ediyoruz. Ordu’yu tanıtım faaliyetleri ve bu tür organizasyonlar, sayın Valimiz geldikten sonra çok yoğunlaştı. Ordu’yu tanıtma çabalarından dolayı Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’na  şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Etkinliğin organizatörlüğünü üstlenen Ahmet Algüvercin ise konuşmasında, “Sayın Valimiz bence  Çorumlu değil, Ordulu. Gerçekten Ordu’nun tanıtımı için her şeyi düşünüp, Ordu’nun kalkınması için çaba sarf ediyor. Ben uzun süre Ordu’da yaşadım. Bana böyle bir teklif geldiğinde ilk buraya gelip burada Arap gazetecilerle beraber burada bir etkinlik yapmak istediklerini söylediklerinde sevinmiştim. Bizim buradaki amacımız, Arap gazetecilerle burada güzel bir 5 gün geçirmek ve bu insanlara gösterebildiğimiz kadar rahat bir şekilde Ordu’yu göstermek.  Bizim Ordu’yu göstermemiz demek, memleketlerine döndükleri zaman ne kadar güzel haber yapacaklarının bir göstergesi olacaktır. Bu etkinlikte Sayın Kültür Müdürümüz, Sayın Basın Müdürümüz ve  tüm Ordu Valiliği başta olmak üzere canla başla seferber olmuş durumda. Bütün Ordululara çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-