eskort samsun

ÜNYENETHABER

ARAP BASINI ÜNYE’YE HAYRAN KALDI

ARAP BASINI ÜNYE’YE HAYRAN KALDI
22 Mayıs 2015 - 9:03

VİDEO HABER

11257698_1647315168821067_1389669078_n

Ordunun Turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve Ordu’da turizm hareketliliği sağlanması amacı ile, Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Orduya gelen 18 ayrı ülkeden 32 Arap gazeteci Ünyeyi gezdi.

Bu gezi güzergahında Asarkaya Kent Ormanı, Atatürk Parkı, Yunus Emre Türbesi, Çamlık ve Çakırtepe başta olmak üzere bir çok tarihi yerlerin kendilerini cezbettiklerini söylediler. Aynı zamanda deniz ile doğanın iç içe olması Ünye’nin en can alıcı noktası olduğunu ve ülkelerine döndüklerinde mutlaka çevrelerinde ki insanlara buraya gelmeleri konusunda tavsiyelerde bulunacaklarını dile getirdiler.

Misafirler adına Ünye hakkında genel bir değerlendirme yapan Afganistan basın mensubu Mohammad Rasool;

”Gerçekleştirmiş olduğumuz bu gezi çok güzel geçti ve Ordunun her yerini gezdik çok iyi tanıdık. Bizim oralardan çok kişi Türkiye’ye geliyor ve burada kalmak istiyorlar. Fakat onlar İstanbul ve Ankara’dan bu taraflara geçmiyor. Biz bu taraflara geldik ve buralar daha güzel yerler. Buradan döndüğümüzde onlara anlatacağız ve Karadeniz’i görmeleri gerektiğini de söyleyeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulunurken, bu gezi organizasyonu için Ordu Valisi ve Belediye Başkanına teşekkürlerini iletti.

Ardından Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR bu organizasyon hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR;

”Hem Afganistan hem de Körfez ülkelerinden gelen basın mensubu arkadaşları Ünyemizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştiren Ordu Valimiz İrfan BALKANLIOĞU’na çok teşekkür ediyoruz. Ünye’miz de Asarkaya Kent Ormanı, Atatürk Parkı, Yunus Emre Türbesi, Çamlık ve Çakırtepe olmak üzere bir gezi programı düzenledik. Misafirlerimize buraların tarihi ve Ünye hakkında bilgiler aktarmış olduk. Burada turizm cenneti ve Orta Karadeniz’in en şirin ilçesi olan Ünye’miz de onları ağırlamaktan dolayı mutluyuz ve inşallah onlar memleketlerine gittiklerinde gazetelerinde, televizyonlarında, köşe yazılarında buradan bahsetmek suretiyle ilgiyi Karadeniz’e ve bu coğrafyaya çekmiş olacaklardır. Dolayısıyla güneş, deniz ve kumdan sıkılan turistlerin biraz daha doğanın içerisine yani Ünye’ye gelmesine katkı sunacaklardır.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-