eskort samsun

ÜNYENETHABER

Mustafa Furtun Aşevi Açılış Töreni Yapıldı

Mustafa Furtun Aşevi Açılış Töreni Yapıldı
27 Mayıs 2015 - 2:19

Adsız

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Hayırsever Zişan Furtun’un maddi katkılarıyla yapılan, muhtaç durumdaki yaşlılar, engelliler ve sokakta yaşayanlara sıcak yemek verecek Mustafa Furtun Aşevi’nin açılış töreni yapıldı.

Selimiye Mahallesi Eski yetiştirme yurdu binası önünde düzenlenen törene Vali irfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Engin Avcı, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Defterdar  Erol Pişkin, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Müdürü Levent Özsoy, daire müdürleri, hayırsever Zişan Furtun ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Hamidiye cami müezzini Nedim Saraçoğlu’lunun Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Numan KurtulmuÅŸ yunus_emre-21-214x300Hayırsever Zişan Furtun, törenin açılışında yaptığı konuşmada, “Sayın Valimizin desteği ile rahmetli eşim Mustafa Furtun’un isminin verildiği bu aşevini açıyoruz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve Ordululardan da böyle yardımlar bekliyorum” diyerek, duygularını dile getirdi.

“Hayırların En Güzeli İnsana Yapılan Yardımdır”

Muhtaç durumdaki yaşlılar, engelliler ve sokakta yaşayanlara sıcak yemek verecek Mustafa Furtun Aşevi’nin açılış töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Memlekette herkesin gelir durumu, yaşı eşit değil. Bu insanların her türlü yardıma ve desteğe ihtiyacı var. Memlekette yardımsız hayatını devam ettiremeyecek insanlar bulunuyor. Hayırların en güzeli, insana yapılan yardımdır. Bundan dolayı çevremizdeki insanlara karşı duyarlı olmak ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak kadar güzel bir insani davranış olamaz. Bu sadece bize mahsus bir olayda değil, hatta bizde kaybolmuş bir değerdir bu. Mesleği, sanatı, gelir durumu ne olursa olsun bir çok yerde  insanlar, büyük  şirket patronları  insanlara yardımda bulunuyor. Ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, ’Şayet uzun yaşamak istiyorsan başkalarına yardım et‘ diyor. Yapılan yardımlar kişiyi  rehabilite ediyor. ‘Ben insanım ihtiyacı olanlara yardım edebiliyorum’ duygusunu hissettiriyor” diye konuştu.

“Her gün 200 Aileye Sıcak Yemek Dağıtılacak”

Mustafa Furtun Aşevi ile ilgili bilgiler veren Vali Balkanlıoğlu, “Tespit edilen Ordu’nun en mağdur, yemek yapamayacak, sıkıntıda olan insanlara sefer taslarıyla basınçlı kaplarda her gün  200 ailenin evine yemek götürülecek. Bu sayı Ramazan ayında 500 olacak” dedi.

“Bu Davranış Herkese Örnek Olsun

Vali Balkanlıoğlu, ”Ordululara örnek olur, destek olurlar. Bu hayra vesile olan vakıf görevlilerine, Vali Yardımcımız Engin Avcı’ya teşekkür ediyorum. Aynı zamanda aşevine arabada bağışlayan hayırsever Zişan Furtun Hanımefendiyi kutluyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı  Saim Şirin’in açılış duası yaptı. Ardından, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Hayırsever Zişan Furtun’un maddi katkılarıyla yapılan, muhtaç durumdaki yaşlılar,engelliler ve sokakta yaşayanlara sıcak yemek verecek Mustafa Furtun Aşevi’nin açılış kurdelesi, Vali irfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından  kesildi.

“Vali Balkanlıoğlu, İlk Sefer Tasına Yemeği Koydu”

Kurdele kesiminden sonra  ilk sefer tasına yemek koyma  işlemini  Vali İrfan Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri yaptı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-