eskort samsun

ÜNYENETHABER

300 Yataklı Yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin Açılışı Gerçekleşti

300 Yataklı Yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin Açılışı Gerçekleşti
28 Mayıs 2015 - 3:00
 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ünye’de Hastane Açılışına Katıldı
Adsız
Ordu’nun Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 300 yataklı yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin resmi açılışı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle yapıldı.
Geçen Pazartesi günü 6 ayrı branşta poliklinik hizmeti vermeye başlayan yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin resmi açılışı, bugün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Numan KurtulmuÅŸ yunus_emre-21-214x300Açılış törenine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, daire amirleri, hastane çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta ilk olarak konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu, “Eskiden hastaneye gidildiğinde ‘randevun var mı’ diye soruluyordu eğer yoksa 6 ay sonraya atıyorlardı. Bu insanların hepsi hemen hemen kalp hastası ve aldıkları cevap karşısında ‘ölmez sağ kalırsak geliriz’ diyebiliyorlardı sadece. Ama bugün bütün özel hastaneler herkese açıldı, bütün devlet hastaneleri 5 yıldızlı otel statüsünde ve hiç kimse tedavi olmak için artı torpil arayışında değil. Herkes istediği zaman tedavi olabiliyor, genel sağlık sigortası olmasa dahi muayene tedavisi tamamen ücretsiz ve birinci sınıf. Yapılan hastane de Ordu’nun en geniş en lüks hastanesi” dedi.
“5 YILDIZLI BİR OTEL GİBİ”
Hastane hakkında bilgi veren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, “Hastaneye dışarıdan bakıldığında adeta 5 yıldızlı bir otel gibi. 37 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiş, 11 bin metrekare üzerine bina oturmuş ve A, B, C olarak 3 binadan oluşan yaklaşık 63 bin metrekarelik bir alanda kurulmuş vaziyette. Bu binada tek kişilik, 2 kişilik ve 3 kişilik odalar var. Binaların bütün kapasitesini topladığımızda yaklaşık 425 yataklı büyük bir araştırma ya da üniversite hastanesi olabilecek durumda. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yatırımın bu noktaya kadar gelebilmesinde yardımcı olan herkesi yürekten kucaklıyorum” diye konuştu. Kurtulmuş ayrıca, “Ülkemizin sağlık sorunları uzun vadede çözülmüştür. Artık parası olan, arkası olan ya da dayısı olan değil hasta olanın tedavi edildiği bir Türkiye vardır. Hayırlı uğurlu olsun. Biz bu hastanelerin hiçbirini babamızın parasıyla yapmadık, devletin parasıyla yani milletin parasıyla yaptık. Millet verdi, devlet yaptı. Bu durumda ‘önceden de devlet para veriyordu da bunları neden yapamıyordu’ demeden geçmemek lazım. Devlet aynı devlet, millet aynı millet. Gökten altın yağmadı, petrol bulmadık. Yine devlet ve millet sayesinde başarıyoruz. At binenin, kılıç kuşananın. Devleti doğru yönetirseniz, millete efendilik değil hizmetkarlık yaparsanız hastane de açarsınız havaalanı da” ifadelerini kullandı.
Hastane açılışı polikliniklerin gezilmesinin ardından son buldu. 9 katlı, 14 ameliyathanesi, yoğun bakım üniteleri ve deniz manzaralı odaları ile 5 yıldızlı otel konforunu aratmayan yeni hastane, iki kez müteahhit firmadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle yaklaşık 2 yıl gecikmeli olarak sağlık hizmeti vermeye başladı. Yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin C bloğu 1. katında dahiliye, göğüs, genel cerrahi, fizik tedavi, psikiyatri ve cildiye olmak üzere toplam 6 poliklinikle hizmet veriyor.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-