eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ordu’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Harekete Geçti.

Ordu’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Harekete Geçti.
01 Haziran 2015 - 2:46

Adsız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun Trabzon-Erzincan Demiryolu’nu açıklaması üzerine, Ordu’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) harekete geçti. STK’lar, demiryolunun doğru projesinin Samsun-Sarp olduğunu söyleyerek, Ordu’nun kurtuluşunun demiryolu olduğunu söylediler.

ZAMANDAN TASARRUF EDİLECEK
Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan Samsun-Numan KurtulmuÅŸSarp Demiryolu sözü istedi. Bostancıoğlu, “Samsun-Sarp Demiryolunun bölgeye gelmesiyle hem sanayici hem de vatandaş rahata kavuşacak. İlk olarak nakliye ücretleri ucuzlayacak. Diğer yandan da yolcular istediği yere gidip gelecek.  Yani iki türlüde tasarruf edilecek. Eğer AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu bu sözü veriyorsa, Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş’ta bu sözü verebilir” dedi.

MASAYA YUMRUĞUMUZU VURURUZ
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin ise, tren yolunun en ucuz taşıma aracı olduğunu söyledi. Şahin, “Havalimanı geldi. Karadeniz-Akdeniz yolu bitmek üzere, bizim hakkımız olan hızlı tren niye Ordu’dan geçmiyor. Biz Bolaman’dan trene binmek istemiyoruz. Ordu-Giresun üzerinden Trabzon’a geçmesini istiyoruz. Bizim bölgemizin siyasileri Sivas’taki siyasilerden güçlü değil mi? Bizde masaya yumruğumuzu vururuz. Madem turizm kentiyiz, bu altyapı sorunlarımızı çözmemiz gerekiyor” diye konuştu.

BOLAMAN’A KADAR GELMESİ SORUNU ÇÖZMEZ
Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin’de yaptığı açıklamada, Samsun-Sarp yunus_emre-21-214x300Demiryolu’nun bölgeye gelmesi gerektiğini söyledi. Başkan Engin, “Demiryolu’nun Samsun’dan Sarp’a kadar yapılması büyük bir proje. Havaalanı olan ve karayolu bağlantısı olan bir bölgede demiryolunun da olması gerekir diye düşünüyoruz. Daha önce açıklanan Çarşamba-Bolaman hattı sorunları çözmez. Bolaman’a gelen yol Batum’a kadar neden gitmesin. Bunun için tek yürek ve tek ses olmalıyız” ifadelerinde bulundu.

MUTLAKA HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
Ordu Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz ise, “Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda en güvenilir en sağlıklı ulaşım ağlarının özellikle demiryolu ve havayolu olduğunu görmekteyiz. Ordu ve Giresun çok şükür uzun yıllar sonra ilk defa havaalanına kavuşmuş oldu. Dolayısıyla havalimanı sorununu çözmüş olduk ama daha önemli olan proje aslında demiryolu projesidir. Samsun’dan başlayıp, Sarp’a kadar tüm illeri organize bir şekilde birbirine bağlayan demiryolu projesi mutlaka hayata geçirilmelidir” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-