ÇAKIR MEDYA

15 VEKİL DEMOKRASİYE KATKI OLMUŞTUR

15 VEKİL DEMOKRASİYE KATKI OLMUŞTUR
24 Nisan 2018 - 2:20

İYİ Parti Ünye İlçe başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partili 15 Milletvekilinin partilerine geçmesini demokrasi hareketi olarak değerlendirdi.

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, 24 Haziran 2018’de yapılacak erken seçimlere ilişkin Yüksek Seçim Kurulunda yer alan 2 üyenin, seçimlere girmelerine karşı çıktığını ifade ederek CHP’li vekillerin partilerine geçmesinin demokrasi hareketi olduğuna değindi.

İlçe Başkanı Demir, “partimizi yapılacak seçimlerden uzak tutmak gayreti ve çabası içerisindeler” dedi.

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir: “Anayasamız derki siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti, çok kısa bir zaman içerisinde ve bugünden itibaren 81 ilde kuruluş çalışmalarını tamamladı. 10 Aralık 2017’de kurucular kurulu ile yapmış olduğumuz 1. Olağan kongrenin yüksek seçim kurulu tarafından sayılmaması gibi bir düşünce ortaya çıkmıştı. Bunun nüvelerini, işaretlerini ve sinyallerini almaya başladık. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru saydığınız bir siyasi partinin önünü kesmek, onu seçim yarışına sokmamak suretiyle erken seçim kararı almak gibi bir ayıpla karşı karşıya kaldığımızı gördük. Bizi seçimin erken olacağını zaten biliyorduk ve buna ilişkin olarak da bütün çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Siyasi partiler yasasının öngördüğü Türkiye’deki İl sayısının yarısından fazla olan 41 İlde teşkilatlanmamızı yapmak suretiyle ve 10 Haziran itibariyle de 6 aylık sürenin dolması gerçeği karşısında önümüzdeki 24 Haziran seçimlerine katılacağımızı biliyorduk.

“Hülle  Yapılmadı”

Maalesef yüksek seçim kurulunun artık bağımsız bir organ değil de, bir yerlere bağlı talimatla hareket eden bir organ olması sebebiyle bu noktada önümüzün kesileceğini, bizi başka arayışlara sokma isteklerini ve İYİ Parti olarak da seçime girmemizin önüne bir set çekilme durumunun söz konusu olduğunu gördük. Dolayısıyla bu görüşümüz Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığının, ‘bizce sakıncası yoktur, 10 siyasi partinin seçime girme hakkı vardır’ görüşüne rağmen yüksek seçim kurulu tarafından kabul edilemeyeceğini öngören genel merkezimiz Cumhuriyet Halk Partisini ve Sn. Kemal Kılıçtaroğlu’nu büyük bir özveri içeresinde verdiği demokrasi katkısı nedeniyle 15 vekil aramıza katıldı. Bu şekilde de gurup kurmak suretiyle ilgili yasanın, seçime katılma hakkı kazanması gereken partilerle ilgili düzenlemesine yasal bir zemin hazırlanmış oldu. Durumun özü budur, hülle falan yapılmadı demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partimiz yapılan bütün engellemelere rağmen seçime girme hakkı kazandı.

YSK’da İki Üye İYİ Partinin Seçime Girmesine Karşı Çıktı

Dolayısıyla şimdi hülleden bahsedenler, ahlaksızlıktan bahsedenler aynı ahlaksız gerekçelerle 24 Haziran gibi bir tarihi telaffuz ettikleri gibi aynı zamanda da İYİ Partinin seçime girmesini engellemek için yoğun bir çaba içerisine girdiklerini görüyoruz. Buna en iyi örnek, mevcut şartlara rağmen, seçime girmek için siyasi partiler kanunun aramış olduğu bütün şartlar yerine gelmiş ve ayrıca da gurup kurmuş olmasına rağmen İYİ Partinin seçime girmesine iki tane üyenin karşı çıktığını görüyoruz . Bu Türkiye’deki demokrasinin ne hale geldiğinin açık bir göstergesidir. Her türlü şartlara rağmen, partimizi yapılacak seçimlerden uzak tutmak gayreti ve çabası içerisinde olduklarının apaçık bir göstergesidir. Seçimlere girme hakkını kazandığımız gibi Türkiye’nin önünü, ufkunu açacak büyük gelişmelerinde sahada gördüğümüz üzere İYİ Partiye olan teveccühle birlikte yükseldiğini ve artık bir değişim zamanının geldiğini göstermekte. 24 Haziran seçimlerinde bu heyecanla, bu hareketle başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri