eskort samsun

ÜNYENETHABER

ALTINORDU BAŞÖĞRETMEN ANADOLU LİSESİ BİRİNCİ OLDU

ALTINORDU BAŞÖĞRETMEN ANADOLU LİSESİ BİRİNCİ OLDU
05 Haziran 2015 - 9:08

Adsız

14 BİN PROJE YARIŞTI, 50 PROJE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ BİRİNCİLİĞİ ALTINORDU BAŞÖĞRETMEN ANADOLU LİSESİ ALDI

Türkiye genelinde TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Yarışmasına 14 bin civarında proje başvurusu  yunus_emre-21-214x300yapıldı. Finale kalan 202 projeden 50’sine ödül verildi.

Yılın Genç Araştırmacı Ödülünü Umut Eray Poyraz ve Özay Öztürk kazandı. Ödül törenine TÜBİTAK Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Dr. Orkun Hasekioğlu, TÜBİKAT Genel Sekreteri Arif Koyuncu ve TÜBİTAK Bölge Koordinatörleri katıldı.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2 proje ile ilimizi bölge yarışmasında temsil etmiş ve biyoloji alanında bölge birinciliği ve üçüncülüğü alarak büyük bir başarı gösterdi.

Bölge birinciliği alarak ilimizi Ankara’da finallerde temsil eden Umut Eray Poyraz, Özay Öztürk ve Danışman öğretmenleri Ahu Feyhan Fidan Numan KurtulmuÅŸ‘Evsel atıklarla beslenen salyangozların dışkılarının bitki verimliliğine etkisi’ adlı proje ile Biyoloji alanında Türkiye birinciliği ve birinciler arasında verilen Yılın Genç Araştırmacısı ödülüne layık görüldü. Bu sonuç ile öğrenciler üniversite sınavından ek puan alamaya hak kazandılar.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-