eskort samsun

ÜNYENETHABER

Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde Yeni Okuma Salonu Açıldı

Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde Yeni Okuma Salonu Açıldı
05 Haziran 2015 - 15:07

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi yeni okuma salonu Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun  katılımıyla hizmete girdi.

Adsız

Açılışa,  Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, İl Kültür ve Turizm  Müdür Yardımcısı Sevim Gürdal, Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil ve davetliler katıldı.

 Numan KurtulmuÅŸOrdu Kültür Sanat Merkezi B Blok bölümünde hizmete devam eden, Kültür ve Turizm  Bakanlığına bağlı en büyük kütüphanelerden biri olma özelliğine sahip olan  ve aynı anda 350 kişiye hizmet veren  Gazi İl Halk Kütüphanesi yeni okuma salonunun  açılışında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Kitap okumayan bir millet haline dönüştük. Ancak, sevindirici olan Ordu’da kitap okuyanların  olması. İlimizde ‘Ordu Okuyor Kampanyası’ ve ‘Ben de Başarabilirim Projesi’ kapsamında 45 bin kitap okundu. Okullarda öğrencilerimiz okudukları kitapları tiyatro gösterisi ile bizlere sundular. Burada da çok güzel bir kütüphane açılmış. Her gün dolu olması sevindirici. Çocuklar hem kitaplardan istifade ediyorlar, hem de üniversite sınavına hazırlanırken uygun bir ortamda  daha rahat çalışma imkanı buluyorlar”yunus_emre-21-214x300 diye konuştu.

Atıl durumda olan bodrum katın güzel bir şekilde dizayn edilerek, okuma salonuna dönüştürüldüğünü belirten Vali Balkanlıoğlu, ”Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, açılışın ardından hizmete açılan ek salonu kütüphaneyi gezerek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’dan bilgi aldı.

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi, yaklaşık 70 bin kitabın üzerinde  10 binlerce okuyucuya hizmet veriyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-