eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU’DA SEÇİMİ KAZANANLAR ,KAYBEDENLER

ORDU’DA SEÇİMİ KAZANANLAR ,KAYBEDENLER
09 Haziran 2015 - 9:13

Adsızggg

Genel seçimlerde Ordu genelinde 1936 sandıkta 428.544 seçmen oy kullandı.Seçimlerin neticesinde AKP %52.99, CHP %28.46, MHP %12,92, SP %2.37,  HDP %0.82 oy oranı ile sıralandılar.

Oyların partilere göre dağılımı sonucunda mecliste, Ak Parti 3 milletvekili, CHP 2 milletvekili kazandılar. 07 Haziran genel seçimlerinin ardından Ordu genelinde kazananlar ve kaybedenler sandıklar sonucun da ortaya cıktı. .Genel duruma baktığımızda Ak Parti’nin ilçelerdeki oy potansiyeli devam ederken, Ordu merkezde oy oranlarında düşmeler olduğu ortaya çıktı.CHP ise Ordu genelinde oylarını yükselterek başarılı bir  seçim geçirdi.MHP’de bu seçimlerde görüldüğü gibi kan kaybetmeye devam ediyor.Saadet Partisi ise sahada göstermiş olduğu çalışmanın karşılığını   oylarını katlayarak almış durumda.

Ak Parti İlçelerin Omuzlarında Yükseldi

Adalet ve Kalkınma Partisi kurulduğu andan itibaren Ordu genelinde bütün seçimlerde birinci parti oldu. .Sayın Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan KURTULMUŞ’un Ordu’dan aday olmasıyla beraber ilçelerde yaşanan heyecanın Ordu merkezde görülmediği seçim sonuçlarından ortaya bariz bir şekilde çıktı.Bunun nedenini parti yunus_emre-21-214x300merkez teşkilatı ile ilçe teşkilatları arasındaki kopukluk olarak tespit edebiliriz.Lakin şu bir gerçek ki önümüzdeki günlerde  teşkilatlar da  yapılanma  ve revizyon olacağı  yüksek ihtimal olarak tahmin ediliyor.

CHP’yi Seyit TORUN Taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi genel seçim öncesi yapmış olduğu ön temayül nedeni ile stratejik hata yapmasına rağmen, Seyit TORUN’un öncülüğünde seçimlerde başarıyla çıktı.Ünye ve Fatsa bölgesinden hiçbir vekil adayının olmaması, bu bölgedeki CHP’lilerin şevk ve arzusunu kırmış ve bu durum bölgelerdeki çalışmalara bariz bir şekilde yansımıştı.Buna rağmen hedeflerine ulaşan CHP meclise 2 vekil yollamayı başardı ve Ordu’da seçimin kazananı oldu.

MHP’de Emeklilik Vakti Gelenler Var

Milliyetçi Hareket Partisinde seçimlerde beklediğini bulamayan siyasi partilerden biri.Türkiye genelinde yükselme trendinde olan bir parti, Ordu ve ilçelerinde düşüşe geçtiği açılan sandıklar sonucunda ortaya çıktı.Bu seçimlerde beklentinin altında kalan MHP’ye halk önemli bir mesaj verdi.Halkın mesajı doğrultusunda, parti olarak yenilenmenin ve jenerasyon değişikliğinin olması gerekli olduğu ortaya çıktı.

Sonuç olarak seçimler iyisiyle kötüsüyle bitti.Seçim sonucunda gerçekleşecek her türlü çalışmanın parti veya partili ayrımı yapmadan Ordu için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-