eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Peygamberimi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

“Peygamberimi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
10 Haziran 2015 - 15:49

Adsız

23 Şubat 2015 – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde uygulanan “Peygamberimi Öğreniyorum” projesi bilgi yarışması ödül töreni yapıldı.


ODÜ Morfoloji binasında gerçekleştirilen ödül törenine, Vali İrfan Balkanlıoğlu, ODÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yavuz Ünal, İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Altınordu İlçe Müftüsü Harun Cimitoğlu, İlçe Müftüleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

yunus_emre-21-214x300İl Müftülüğünce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ordu il merkez ve tüm İlçelerinde ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen bilgi yarışması ödül töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Kutlu Doğum Haftası kapsamında ‘Peygamberimi Öğreniyorum’ projesi son derece anlamlı ve bu sayede öğrencilerin Peygamberimiz konusunda bilgi sahibi olduğunu görüyoruz. Herkesin kendi dinini iyi öğrenmesi gerekiyor. Okumayan bir toplum olduğumuz için bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz. 11 binin üzerinde öğrencinin yarışmaya katıldığını öğrendim. Rahmet ve merhamet sahibi olan peygamberimizle ilgili düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik ediyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, ”Bu projede yer aldığımız için çok mutluyuz. Başarılı olan öğrencilerimi kutluyorum” derken, yarışmaya İl genelinde ortaokul ve Lise kategorilerinde 11 bin öğrencinin başvurarak katıldığını söyleyen İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu ise, İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere diğer kurumlarla güzel bir işbirliği yapıldığını, farklı projeler üretme konusunda da çalıştıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. “Peygamberimi Öğreniyorum” projesi bilgi yarışmasında Liselerde Havva Gül Topal 1’inci, Asuman Akbaş 2’nci, Ebru Sarı 3’üncü, Ortaokullarda ise Yunus Emre Çubuk 1’inci, Medine Gönül 2’nci, Süreyya Öksüz ise 3’üncü oldu.

İl birincisinin ödül olarak umreye gönderileceği yarışmada dereceye girenlerin ödülleri ise Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-