eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kuveytli İşadamları Ordu’ya Yatırım Yapmak İstiyor‏

Kuveytli İşadamları Ordu’ya Yatırım Yapmak İstiyor‏
12 Haziran 2015 - 2:06

k-1

Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığından  Ehab Allam ile Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Türkiye temsilcisi Muhammed Tarık Jarrar, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kuveyt’te reklam, organizatörlük ve gayrimenkul üzerine 3 ayrı şirketi bulunan Ehab Allam özellikle Bosna-Hersek ve Londra’da gayrimenkul ve turizm üzerine gerçekleştirdiği yatırımlarını Ordu’da da hayata geçirmek istiyor.

yunus_emre-21-214x300Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten ve Ordu ile ilgili bilgiler veren Vali İrfan Balkanlıoğlu, 18 ayrı ülkeden, 24 farklı yayın kuruluşundan 32 Arap gazetecinin  Mayıs ayı içerisinde Ordu’da ağırlandığını hatırlatarak, Arap dünyasının önde gelen medya kuruluşlarının temsilci ve muhabirlerinin Ordu gezisi sonrası yaptıkları haberlerde, “Ordu, Karadeniz’in İncisi”, ”Allah’ın Yeryüzündeki Cenneti” şeklinde başlıklarla geniş yer verdiklerini ifade etti.

Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar gibi ülkelerden  büyük oranda turizm hareketi olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Trabzon ve Rize’de yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Bu illere baktığımızda güzellik namına ne varsa Ordu’da fazlasıyla mevcut. Bozulmamış doğasıyla çok daha farklı güzelliklere sahip” diye konuştu.

Ordu-Giresun havalimanın açılmasıyla birlikte turizmde bir hareketlilik yaşanacağına vurgu yapan Vali Balkanlıoğlu, Ordu’nun turizmde bir marka şehir olması amacıyla tanıtım çalışmalarına ağırlık verildiğini kaydetti ve “Bizim ana sloganımız bulunduğumuz yere faydalı olmak, ilimize11295709_10153409533283846_8231664292326359318_n gelen yatırımcılara yol göstermek, her türlü desteği vermek konusunda kendimizi görevli sayıyoruz.Ordu’nun fındığa dayalı ekonomiden kurtulmaya ihtiyacı var” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, ”Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten sizler gibi yatırımcılar gelmişti. Onlarla da görüşmelerde bulunmuştuk. Bu da gösteriyor ki, önümüzdeki dönemde  yatırımcı ve turizm anlamında o bölgelerden çok sayıda ziyaretçilerimiz olacak ve Ordu hem iç, hem de dış turizmde bende varım diyecek. Yapılan hiçbir girişim karşılıksız kalmıyor. Turizmde tanıtım faaliyetleri tohum, ekmek gibidir. Ordu, Karadeniz’de bir numara ve inci olacaktır” şeklinde konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kuveytli işadamlarına Ordu’da yapabilecekleri yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

 k-vali - Kopya k-1

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-