eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, İlçelerdeydi‏

Vali Balkanlıoğlu, İlçelerdeydi‏
13 Haziran 2015 - 1:20

fatsa-1

yunus_emre-21-214x300Vali İrfan Balkanlıoğlu, yapımı devam eden Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan ile  birlikte incelemelerde bulunan Vali Balkanlıoğlu, İmam Hatip Lisesi’nin 32 derslikli ek binası ile kız yurdu inşaatı ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi binasının mevcut  haliyle ihtiyaca cevap vermediği için ek bina inşaatına başlanıldığını söyleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Son derece güzel modern bir bina yapılıyor. Burası tamamlandığında bir eğitim kompleksi haline gelecek. Burada ayrıca 200 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdu ile 32 derslikli okul ve kapalı spor salonu bitme noktasına geldi. Önümüzdeki yıl eğitim-öğretim dönemine tamamlanacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İkizce İlçesinde Camii Temel Atma Törenine Katıldı

 Vali Irfan Balkanlıoğlu, İkizce ilçesi Düzpelit Mahallesi Mahmutoğlu mevkinde yapımına başlanan caminin temel 11295709_10153409533283846_8231664292326359318_natma törenine katıldı.

İkizce Kaymakamı cihan Kayaalp,  İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt ve vatandaşların katıldığı temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ecdadımız bir yerleşim yeri kurmak isteğinde önce cami,hamam,Aşevi kurarak hayata Başlamış.Cami, demek insanları toplayan, birleştiren, kaynaştıran demektir.Fonksiyon olarak  sadece ibadet edilen yet değil,dayanışmanın, kardeşliğin pekiştiği, dargınlığın, düşmanlığın ortadan kaldırıldığı yerlerdir” diyerek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Daha sonra Düzpelit Mahallesi Mahmutoğlu mevkinde yaşayan vatandaşların kendi imkanlarıyla yaptıracağı 150 kişilik caminin temel atma töreni Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-