eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkandan Esnafa Hem Destek Hem Uyarı

Başkandan Esnafa Hem Destek Hem Uyarı
15 Haziran 2015 - 11:42

Başkan Demirci Esnaflarla Bir Araya Geldi

hg

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ilçe esnafıyla bir araya geldi. Meclis toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Başkan Demirci’nin yanı sıra Başkan Yardımcısı Mustafa İsmail Efiloğlu, Zabıta Müdürü Mustafa Güclü ve esnaflar katıldı.

yunus_emre-21-214x300Toplantıda Başkan Demirci’den esnaflara hem destek hem de uyarı geldi.

Ramazan öncesi düzenlenen ve özellikle gıda satışı yapan esnafların ağırlıkta olduğu toplantıda bir konuşma yapan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Ramazan ayı öncesi sizlerle birlikte olmak istedik. Esnaf ayakta kalmalı, esnaf ayakta kalırsa Akkuş ayakta kalır, esnafımızın her zaman yanındayız, bu konuda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Esnafımızı darboğaz etme çabası içerisinde olmadık bundan sonrada olmayacağız” diye konuştu.

 

TEMİZLİK KONUSUNDA UYARI

Başkan Demirci konuşmasında ayrıca, “Esnafımız sorumluluklarını tam olarak yerine getirmeli. Önümüzde ramazan ayı var özellikle gıda satışı yapan esnaflarımız eksikliklerini gözden geçirmeli, işyerlerinin ve çalışanların tertip, düzenli olması lazım. Bu konuya özen gösterelim, dışarıdan gelen insanlara kötü imaj bırakmayalım. Özellikle lokanta, fırın ve kahvehaneler bu konuya azami özen göstersin, nahoş görüntüler istemiyoruz” dedi

 

İŞYERİ ÖNLERİNDEKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİKLERİNE SON

Ramazan ayı içerisinde lokanta ve kahvehane açan işyerlerini uyaran Başkan Demirci, “Biz kimin ne zaman işyerini açacağına karışmayız fakat işyerlerinin önlerine çadır ve perdelerle baraka görünümlü yapıların yapılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Ramazan öncesi işyerinizi nasıl açıyorsanız ramazan içerisinde de öyle açacaksınız. Yapılan çadır barakalar ilçe için hiçte güzel görüntü oluşturmuyor. Biz bunun önüne geçeceğiz” dedi.

Toplantı esnafların görüş, öneri ve isteklerini dile getirmesinin ardından sona erdi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-