eskort samsun

ÜNYENETHABER

OSKİ DERESİ TAŞTI,ÜNYE’Yİ SEL BASTI

OSKİ DERESİ TAŞTI,ÜNYE’Yİ SEL BASTI
21 Haziran 2015 - 13:26

 

BU NASIL İŞ ? VİDEO HABER

Adsız

 

Ünye’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışması sırasında ana su borusunun patlaması sonucu seli andıran görüntüler oluşurken, çok sayıda iş yerini su bastı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (OSKİ) Ünye’de Çamurlu Mahallesi Saray Caddesi’nde yenileme çalışması sırasında ikinci kez su patladı. Ana su borusunun yenilenmesi için yaklaşık 2 ay önce başlatılan çalışmalar sırasında 1 ay önce ana su borusu patlamış ve birçok iş yerini su basmıştı. Aynı caddede devam eden çalışmalar sırasında ana su hattı ikinci kez patladı. İş makinelerinin çalışma yaptığı sırada patlayan su hattı ile birlikte cadde akarsu yatağına döndü. Birçok iş yerinin sular altında kaldığı patlama sonrası, Cumhuriyet Meydanı’nı da su bastı. Ramazan etkinlikleri çerçevesinde kurulan dükkanların içi çamurlu suyla doldu.

Ana hatta suyun kesilmesi ile caddede hayat normale dönerken, cadde esnafları ikinci kez yaşanan su baskını nedeniyle Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi(OSKİ)’ne tepki göstererek, çalışmalar sırasında daha dikkatli olunmasını istediler.

Yarım saatten fazla süre borudan akan su, şiddetli yağışla oluşan selleri aratmadı. Saray Caddesi’nde birçok esnafın dükkanını, işyerini deposunu su bastı. Cadde esnafı olaya tepki gösterdi. Suda ilerleyen bazı araçlar da çukurlara düşerek mağdur oldu..

BU NASIL İŞ

Saray Caddesi esnaflarından Emrah Korkmaz, su baskınlarına karşın kaldırımın yükseltilmesi için Ünye Belediyesi’ne gittiğini anlatarak, “”Onlar, ‘oraya biz bakmıyoruz’ dedi. Beni OSKİ’ye yönlendirdiler. OSKİ görevlilerinin yanına iki kere gittim. Buraya bir adam gönderdiler. Bakıp gitti. Gidiş o gidiş. Ondan sonra da 1 ay, 1,5 ay oldu. Buraya hiçbir şekilde müdahale etmediler. Kaldırımı yükseltmediler. Su ikinci kez patladı, ben ikinci kez mağdur oldum. Yeter artık. Yetkililere buradan sesleniyorum. Allah rızası için bu Ramazan gününde insanları çileden çıkarmasınlar. Bu işi yapacak olan ehli ile yapsın, yapamayan da çekip gitsin. Benim dükkanımı yağmur yağmadan ikinci defa su basıyor. Söylediğimiz halde önlem almıyorlar.” diyerek yetkililere tepki gösterdi.

Saray Caddesi’nin diğer esnafları da altyapı çalışmasında suyun patlamasına anlam veremediklerini dile getirerek, “Bu iş böyle yapılmaz. Burada çalışırken suyun bir üst noktasında bir kişiyi bekletirsin. Burada çalışma esnasında su patlar ise üst noktadaki kişi suyu keser, anında olaya müdahale eder. Bu işi bu kadar bilemeyecek kadar aciz mi bu insanlar?” şeklinde tepki gösterdiler.

Ünye’de alt yapı çalışmaları sırasında son iki ayda 2 kez Saray Caddesi’nde, bir kez de Niksar Caddesi’nde ana su boru hattı patladıyunus_emre-21-214x300

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-