eskort samsun

ÜNYENETHABER

Bakan ALA’nın 20 Yıl Önceki Makam Arabası Sergileniyor

Bakan ALA’nın 20 Yıl Önceki Makam Arabası Sergileniyor
25 Haziran 2015 - 19:33

Efkan Ala’nın 20 Yıl Önceki Makam Aracı Sergiye Çıktı

 Adsız

20 yıl önce Ordu’da Kabataş İlçe Kaymakamlığı yapan eski İçişleri Bakanı Ala’nın o dönemde kullandığı makam aracı ve 27 yaşındaki fotoğrafı kaymakamlık önünde sergileniyor.

Ordu’da 1993-1995 yılları arasında Kabataş İlçe Kaymakamlığı yapan eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala’nın o dönemde kullandığı makam aracı kaymakamlık binası önünde sergileniyor.

yunus_emre-21-214x30027 YAŞINDAKİ ALA’NIN SAÇLARI VAR

Ordu’nun Kabataş ilçesinde 1992 yılında 27 yaşında iken kaymakamlığa atanan Efkan Ala’nın o dönemde bindiği 1992 model makam aracını görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Günümüze göre oldukça eski model olan ve halen Kaymakamlık binası önünde sergilenen makam aracının camında aracı kullanan kaymakamların fotoğrafları bulunuyor. Fotoğraflarda Efkan Ala’nın o dönemde saçlı olduğu gözlendi.
ÖRNEK VALİYDİ, İÇİŞLERİ BAKANI OLDU

Ordu’nun Kabataş İlçe Kaymakamlığı’nı yaptıktan sonra ilk valilik deneyimini Türkiye’nin en kritik illerinden Batman’da, üstelik Türkiye’nin en genç valisi olarak yaşadı. 38 yaşında gösterdiği başarı Ala’nın çok daha kritik bir il olan Diyarbakır’a atanmasını sağladı. Çalışmalarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 81 il valisine ‘örnek vali’ olarak gösterilen Efkan Ala, daha sonra Başbakanlık Müsteşarı oldu. Ala, 25 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen kabine değişikliğinde İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Ala, 7 Haziran seçimlerinde Erzurum milletvekili seçilerek parlamentoya girdi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-