eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ünye Protokolü Suriyeli ve Iraklı 10 Aile ile İftarda Buluştu

Ünye Protokolü Suriyeli ve Iraklı 10 Aile ile İftarda Buluştu
26 Haziran 2015 - 10:45

h

Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye İmam Hatip Lisesinde düzenlenen iftar programında ilçede yaşayan Suriyeli ve Iraklı 10 aile ile bir araya geldi. 

yunus_emre-21-214x300Ünye Kaymakamlığı tarafından ilçede yaşayan Suriyeli ve Iraklı 10 aile için Ünye İmam Hatip Lisesinde iftar programı düzenledi. İftara katılan Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Emniyet Müdürü Ömer Akar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Ünye Müftüsü Vedat Başsan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Güray Yılmaz, Göç İdaresi Ordu İl Müdürü Eyyubi Kılıç ve sivil toplum kuruluşları tuttukları oruçları Suriyeli ve Iraklı Aileler ile birlikte açma imkanı buldu.

Suriyeli ve Iraklı aileler için ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini belirten Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, “Ordu genelinde 700’ün üzerinde Suriyeli ve Iraklı kardeşimiz var. Bu kardeşlerimize geldikleri günden bu yana toplumla kaynaşmaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ramazan ayı paylaşma ayıdır, diye düşünerek ilçemizde yaşayan Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimizi Ünye İmam Hatip Lisesinde misafir ettik. İnşallah bu gün çocuklarıyla buraya gelen Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimizle birlikte güzel bir iftar günü olmuştur. Onlar için güzel sevinçli bir Ramazan günü olmasını ümit ediyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-