eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu, Şehit  Yakınları Ve Gaziler İle İftar Yemeğinde Buluştu

Vali Balkanlıoğlu, Şehit  Yakınları Ve Gaziler İle İftar Yemeğinde Buluştu
26 Haziran 2015 - 10:52

IMG_9867

Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Esma BALKANLIOĞLU, şehit yakınları ve gazileri  ile basın mensuplarına iftar  yemeği verdi.

Doğa Kolejinin Restoranında düzenlenen iftar programına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay  şeref Çakmak, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Baro Başkanı İlhan Kurt, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Salih Keser, Ömer Adar, Niyazi Erten, Halil Karbuz, Fatih Görmüş, Engin Avcı, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat ÖZ, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep aydın, Ordu Radyo TV Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, İnternet Gazetecileri Medya İletişim ve Bilişim Derneği Başkanı Bahtiyar KAHVECİ ve gazete, radyo ve televizyonların yöneticileri ile yerel ve ulusal gazete, ajans temsilcileri ve çalışanları ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali GÜMÜŞKAYA, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Ordu Şube Başkanı Hasan KAPLAN ve Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği (POLŞAD) Başkanı Şenel ŞAHİN, daire müdürleri, gazi ve şehit aileleri katıldı.

 yunus_emre-21-214x300          İftar yemeğine ev sahipliği yapan Vali İrfan BALKANLIOĞLU ve eşi Esma BALKANLIOĞLU, iftarın düzenlendiği salondaki bütün masaları gezerek, şehit aileleri ve gaziler  ve basın mensupları ile yakından ilgilendiler.

          İftar yemeğine katılan protokol üyeleri de farklı masalarda oturarak, şehit aileleri, gaziler ve basın mensupları ile  birlikte iftarlarını açtılar.

Düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Bu memleket bizim diyebiliyorsak, şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa, camilerimizde ezanlar okunuyorsa bugün birlikte iftarımızı açıyorsak hepsini şehitlerimize, gazilerimize ve onları yetiştiren analara babalara borçluyuz” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, “Memleketimizi şehitlerimize  ve gazilerimize borçluyuz. Bunun bilincinde olmamız lazım” diyerek, “Ailesinde şehit ve gazisi olmayan kimse yoktur” dedi ve kendisinin de bir şehit torunu olduğunu hatırlattı.

Vali  İrfan Balkanlıoğlu, İl bazında Türkiye’nin en fazla şehidi olan İl Ordudur. Bir vatan müdafaası gerektiğinde ilk önce Ordulu kardeşlerim koşmuş ve canını bu vatana seve seve feda etmiştir. Allah bu acıları hiç kimseye yaşatmasın. Bu nedenle bizlerin sizlere vefa borcu, vatan borcu var. Her zaman yanınızdayız, emrinizdeyim. Allah hepimize nice Ramazanlar nasip etsin. Tüm mesai arkadaşlarımın Ramazanı mübarek olsun” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-