eskort samsun

ÜNYENETHABER

Reis Spor Kulübü Jiu Jitsu Sporcularını Bekliyor

Reis Spor Kulübü Jiu Jitsu Sporcularını Bekliyor
30 Haziran 2015 - 18:53

VİDEO HABER

IMG_0524

Ünye’de Halk Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde ve Ali Rıza Aksu Antrenörlüğü eşliğinde Taekwondo, Muay Thai, Karate ve Güreş olmak üzere 4 savunma sporunun birleşiminden meydana gelen gerçek anlamda bir savunma sporu olan Jiu Jitsu kursları faaliyete başladı.

Kurs hakkında bilgiler veren Reis Spor Kulübü Başkanı ve Jiu Jitsu İl Temsilcisi Cavit Arslan, Kursların Ünye’de 27.06.2015 yani Cumartesi günü tam anlamıyla faaliyete başladığını, Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve Ali Rıza AKSU Antrenörlüğü eşliğinde Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftanın 3 günü, 16:00 – 19:00 saatleri arasında antrenmanların yapılacağını söyledi.

Reis Spor Kulübü Başkanı ve Jiu Jitsu İl Temsilcisi Cavit ARSLAN;

”Bilindiği gibi Jiu Jitsu Sporu İlimizde ve İlçemizde 3 ay önce faaliyete geçti. Sporcu konusunda ise ilk kez Ünye Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve Ali Rıza AKSU Antrenörümüz eşliğinde Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftanın 3 günü antrenmanlar yapılıyor. Ben İl Temsilcisi olarak Ünye’de ilk olarak bu kursu açan Ünye Halk Eğitim Müdürümüze ve Antrenörümüzü tebrik ediyorum.

yunus_emre-21-214x300Başkanımız Federasyon adına Jiu Jitsu kurslarımızı yakın bir zamanda mutlaka ziyaret edecektir ve Sayın Valimizi, Büyükşehir Belediye Başkanımızı onure etmek için buraya gelecektir.

Şuan için Ordu bölgesinde 10 tane kursumuz bulunmakta bunlardan 3 tanesi faaliyette ve geri kalanı ise açılım aşamasında. Kurslarımız Ünye bölgesinde sadece merkezde açılmıştır fakat Çaybaşı ve İlküvez  içinde çalışma aşamasındayız ve yakın bir tarihte oralarda da açmayı hedefliyoruz. Fatsa’da 5 tane kursumuz var ve 2 tanesi resmi olarak açıldı. 3 tanesi de açılım aşamasında.

Baktığımız zaman Jiu Jitsu Türkiye’de Taekwondo gibi kendinden söz ettirecek bir spor dalı. Spor dalının yanı sıra aynı zamanda bu spor Taekwondo, Muay Thai, Karate ve Güreş olmak üzere 4 tane savunma sporunun birleşiminden meydana gelen gerçek anlamda bir savunma sporu.

Jiu Jitsu sporu çoğu ülkede okullarda ders olarak gösteriliyor ve Türkiye’de şuan için polis ve askeri okullarda ders olarak işleniyor. Üniversite bazında da buna ek olarak sadece Sakarya Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinde ders olarak işlenmekte. Şuan için ise Milli Eğitim Bakanlığımız bu sporu Halk Eğitim Kursu bazında başlattı yakın bir zamanda da ilkokullarda ders olarak gösterilmesi hedefleniyor.

Olimpik bir spor dalı olması devlet tarafından da destekleniyor. Çünkü olimpik olmayan spor dallarında göstermiş olduğumuz başarının ülkeye ve ya sporcunun kendisine pek bir faydası olmuyor fakat olimpik spor dalları her konuda fayda sağlıyor.” şeklinde açıklamalarda bulunarak Sırbistan’da yapılacak olan Jiu Jitsu Avrupa Şampiyonası için Türkiye’de bir Jiu Jitsu Milli takım hazırlığı olduğunu ve bu Milli Takım için sporcu seçmelerinin yaklaşık 1 ay sonra Çankırı’da yapılacağını dile getirdi ve sporcuları bu Mili Takım seçmelerine hazırladıklarını söyledi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-