eskort samsun

ÜNYENETHABER

Sokak İftarları Paylaşmanın Adresi Oluyor

Sokak İftarları Paylaşmanın Adresi Oluyor
03 Temmuz 2015 - 12:28

 İŞ ADAMI HÜSEYİN ŞENER’İN DAVETİNE KATILIM BÜYÜKTÜvv

Ramazan geleneklerini mahalle sakinleriyle birlikte yaşamak üzere  sokaklar da  kurulan iftar sofraları paylaşma ve dayanışmanın adresi oluyor.

Ramazan ayının manevi atmosferinde, her kesimi bir araya getiren sokak iftarları kervanına ,bu aksam Ünye’nin önemli iş adamlarından ve Ak parti yönetim kurulu üyesi Hüseyin Şener’de verdiği davetle katıldı.

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın yarısı  geride kalırken,Liseler Mahallesi Santral sokakta  kurulan iftar sofrasında Ramazan ayının manevi atmosferi bir arada yaşandı. 7’den 70’e tüm mahalle sakinlerinin katılım sergilediği iftar sofrasına ilçe Emniyet müdürü Ömer Akar başta olmak üzere,ilçe mal müdürü Cemal Yıldız,çok sayıda siyasetçi ve   her kesimden yüzlerce kişi aileleri, akrabaları ve komşularıyla iftar sevincini yaşadı, çocuklar da sokak iftarında keyifli dakikalar geçirdiler.

Sokak iftarlarına  katılan misafirler,bu tür yemeklerin ramazan ayının maneviyatını , dayanışmayı güçlendirdiğini ve yaşatılması gereken güzel bir örf adet olduğunu belirtirlerken ,bu tür kültürümüzün bir parçası olan birliktelikleri  yaşatmalı ve diğer nesillere taşımalıyız dediler.

İftardan önce Kuran Ziyafeti ile başlayan davet,daha sonra ev sahibi Hüseyin Şener’in şükür duası ile sona erdi.

Bu aksam ki sokak iftar davetini veren Hüseyin Şener’in davetinin  diğer insanlara örnek teşkil etmesini  dileği ile Allah kabul etsin diyor ,nazik daveti için teşekkür ediyoruz.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-