eskort samsun

ÜNYENETHABER

Engelliler Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu

Engelliler Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu
05 Temmuz 2015 - 15:45

Adsız

Her Ramazan  Geleneksel hale gelen “engelliler ve engelli yakınları” için düzenlenen  iftarda engelliler bir araya geldi.Geleneksel olarak Orta Cami avlusunda gerçekleşen iftarlamaya çok sayıda engelli,engelli yakını ve davetliler katıldı.Her Ramazan engellileri iftarda buluşturan  organizasyonun ev sahipliğini Ahmet Altun yaptı.
Mübarek Ramazan ayının bereketli sofralarında buluşan başta engelli,yaşlı, genç, kadın ve davetliler olmak üzere her yaş ve kesimden Ünye’li birlikte oruç açmanın huzurunu  ve mutluluğunu yaşadılar.

yunus_emre-21-214x30043
Orta camide iftar öncesinde  sohbetler edildi,ezanla birlikte oruçlar açıldı ve şükür duasının ardından ,ihtiyaç sahiplerine iaşeleri dağıtıldı ve davet bitti.

Engelliye Değişime Ayak Uydurun Mesajı

İftar davetine Ünye’nin değerli büyüklerinden ve Şoförler odası Başkanı Bekir Şimşek , Sakatlar derneği Ünye Şube Başkanı Arslan Güdek,Eski Dernek Başkanı Dursun Ali Akın,Çakır Medya Yayın yönetmeni Cihan Çakır yanı sıra çok sayıda  engelli ve engelli yakını davetli katıldı.

Programı tertipleyen Ahmet Altun iftar sonrası yaptığı konuşmada, bu  dönemde engelli  ve yaşlıların her zaman göz önünde tutulduğunu belirtti.  Onların sorunlarını bildiklerini ifade eden Altun, “Engelilerin normal insanlardan kat kat daha güçlü ve özel olduğunu ifade ederken”. Özellikle hayat boyu bu sıkıntılarla günlük yaşamını sürdürmenin çok zor olduğunu söyledi. Arkadaşlar artık eski engelli imajını üzerinizden atın toplum size saygı duysun ,kendinize ne acıyın nede başkalarına acındırın , güçlü insanlar olarak ,topumda yer edinin ve birey olun dedi.Son olarak da camiasına hizmet vermek isteyenlere yardımcı ve destek olun diye sözlerini tamamladı.

Ramazan’da aynı sofrada buluştukları için çok mutlu olduklarını ifade eden Şoförler odası Başkanı Bekir Şimşek  de, bu yıl Ramazan ayının çok bereketli ve huzurlu geçtiğini ifade ederek, böyle özel ve güzel insanlarla oruç açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağının sözünü verdi.

 

Davete katılan Sakatlar Derneği yeni ve eski Başkanları da , geleneksel organizasyonu düzenleyen ve katkısı olan herkese teşekkür ettiler.Engellinin birlikte daha güçlü olduğunu ve sorunları çözmede bu birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu söylediler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-