eskort samsun

ÜNYENETHABER

” Engelliye Sahip Çıkmak Aslında Kendimize Sahip Çıkmaktır”

” Engelliye Sahip Çıkmak Aslında Kendimize Sahip Çıkmaktır”
08 Temmuz 2015 - 14:06

h

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’da  faaliyet gösteren engelli derneklerinin yöneticileri ve üyeleri  onuruna düzenlenen iftar yemeğinde engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

 yunus_emre-21-214x30044Doğa Koleji’nin restoranında düzenlenen iftar programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl  Jandarma Komutan Vekili Garip Gümüş, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Vali Yardımcısı Niyazi Erten, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Recep Dizdar, Özürlüler Derneği Başkanı İmdat Aktaş, Sakatlar Derneği Başkanı Selma Gülseren, Orduspor  Görme Engelliler Dernek Başkanı Vedat Yavuz, Deniz Yıldızı Zihinsel Engelliler Derneği, Karadeniz Özel Bakım Merkezi, Miray Özel Bakım Merkezi, Mevlüde-Rıfat Poyraz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Hasta ve Engelli Hakları Koruma Derneği ile Görme Engelliler Derneği  üyeleri katıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, yemeğe katılan engelli vatandaşları masalarında ziyaret ederek onlarla tek tek yakından ilgilendi, bir süre sohbet etti,  sorun ve taleplerini dinledi.

Ordu’da  faaliyet gösteren engelli derneklerinin yöneticileri ve üyeleri  onuruna düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Toplumda büyük oranda engelli vatandaşlarımız bulunuyor. Engelli insanlar, sadece anne, baba, kardeş ve akrabalarına değil, toplumun hepsine emanettir. Çünkü, bu durum kaldırılması gereken çok ağır bir sınavdır. Ailelerin bunu tek başına yüklenmesi zor” diye konuştu.img288

“Sosyal devlet engellisine, yaşlısına, fakir-fukarasına bakan devlettir. Engelsiz yaşam deniyor. Bir engelli dünyayı cam arkasında seyretmek zorunda değil” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Onların da bu dünyada bizim kadar yaşamak ve faydalanma hakkına sahip olduklarını bilmemiz gerekiyor. Yapılan tüm hizmetler, caddeler, okullar ve alışveriş merkezlerinin  engellilerin yardım almadan faydalanabilir hale getirilmesi çok önemli” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, ”Engelli bireylere, bakıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yardımcı olunması lazım. Devlet, belediye, halk ve  sivil toplum kuruluşu üyeleri ile birlikte işbirliği içerisinde herkesin yardımcı olması gerekir. Engelliye sahip çıkmak aslında kendimize sahip çıkmaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-