eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan Çamyar Tabakhane Yolu Çalışmalarını İnceledi

Başkan Çamyar Tabakhane Yolu Çalışmalarını İnceledi
16 Temmuz 2015 - 8:59

edded

15.07.2015 tarihinde Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, beraberinde Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ocak ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Ünye Sanayi Bölgesinde bulunan Tabakhane yolu çalışmasını yerinde incelediler.

Bu inceleme sırasında açıklamalarda bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, bu yolu tamamen bir bulvar görüntüsüne kavuşturacağını, tabakhane deresinin islahının en kısa sürede biteceğini ve son olarak ta yine bu bölgeye Gençlik Merkezi ve Minibüs Garajının yapılacağını dile getirdi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR;

”Gördüğünüz gibi firmamız çok hızlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu zaman kadar gayretle  ha yapıldı ha yapılıyor dediğimiz  Tabakhane deresinin yanındaki yol çalışmasını yerinde incelemek üzere burada bulunmaktayız. İnşallah bulunmuş olduğumuz alan bu yaz sezonu içerisinde sahile kadar kadar bağlanmış olacak. Yolun toplam genişliği 15 metre kare ve yol kenarında kaldırımlar aynı zamanda aydınlatmalar olacak. Kısacası bir nevi burası bulvar görüntüsüne karışmış olacak.

       Tabakhane deresinin islahı için 29 Mayıs tarihinde ihale gerçekleşti

”Toplam 12 trilyonluk bir ihale gerçekleştirdik ve şuan için süreç devam etmektedir. En yakın zaman içerisinde derenin içerisinin düzenlemesi konusunda da çalışmalarımızı hızlandıracağız ve bu bölgeyi yepyeni bir görüntüye kavuşturmuş olacağız. Bundan bir süre önce bir beton bile dökülemez iken ve hatta 2006 yılında yaşanan sel felaketine sebebiyet veren bu derenin kenarlarının yükseltilmesi de bu vesile ile gerçekleşmiş oluyor.

Bayramca mahallesine Gençlik Merkezi müjdesi

”Aynı alanın biraz daha aşağı bölgesinde kalmak kaydıyla bir Gençlik Merkezi oluşturma gibi bir planımız mevcut ve yatırım programımıza dahil ettik. Ve akabinde Köprübaşı mevkinde kalan köprünün yan tarafına ise bir minibüs garajımızı inşa edip köylerden gelen vatandaşlarımızın bu güzergahı kullanarak direkt minibüs garajına ve Gençlik Merkezine ulaşmış olacaklar.

Bakanlıktan beklediğimiz yazı elimize ulaştı ve proje çalışmamız Eylül ayına kadar bitmiş olacak. Akabinde ise bu ay içerisinde minibüs garajımızın ihalesini yapacağız.” şeklinde açıklamalarda bulunarak emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-