eskort samsun

ÜNYENETHABER

PERŞEMBE’YE DEV BÜTÇE; ”30 MİLYON LİRA”

PERŞEMBE’YE DEV BÜTÇE; ”30 MİLYON LİRA”
16 Temmuz 2015 - 12:47

MANSET

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca 19 ilçede organize ettiği iftar programlarının sonuncusu Perşembe’de gerçekleştirildi.

Perşembe Kent Meydanı’nda düzenlenen programda iftar öncesi konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ; “Perşembe’ye bir buçuk yıl içinde 30 milyon Lira kaynak ayırdık” dedi.

İftar programında Perşembelilere müjde veren Başkan Enver Yılmaz, yol ve su için 30 milyon liralık yatırımın yanı sıra önümüzdeki süreçte Perşembe ilçesinin sahiline de İstanbul sahillerinde olduğu gibi turizmi geliştiren tesisler inşa edeceklerini belirtti.

Başkan Enver Yılmaz konuşmasında şunları söyledi;

yunus_emre-21-214x30044 SADECE SU İÇİN HARCANAN PARA 3 MİLYON LİRA…

Aramızda Bosna Hersek’ten. Makedonya’dan, Arnavutluk ve birçok ülkeden 37 genç kardeşimiz var. Bu kardeşlerimizi bugün Perşembe ‘de misafir ediyoruz. Huzurlarınızda hepsine gönülden hoş geldiniz diyorum. Büyükşehir olmadan önce Perşembe’ye bir yılda İl Özel İdaresinden 600 bin Lira geliyordu. Büyükşehir olduktan sonra biz bir buçuk yıl içinde Perşembe’ye 30 milyon Lira kaynak aktardık ve bir yıl içinde 3 milyon liralık yatırımla Perşembe merkez ve bazı mahallelerimizin su sorununu çözdük. 2017’ye kadar Perşembe’nin yol ve su sorunu tamamen bitmiş olacak.

SAKİN ŞEHİR PERŞEMBE’YE YAKIŞIR BİR MEYDAN…

Şuan üzerinde bulunduğumuz meydan Ordu’ya kazandırdığımız ikinci meydanımız. Tam 1 milyon liraya mal olan Sakin Şehir Perşembe’ye yakışacak güzel bir kent meydanı oldu. Biz söz verdiğimiz gibi yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz.

SAHİL ŞERİDİNE DÜZENLEME…

Sahil şeridinde düzenlemelerimiz olacak. İstanbul’un sahil şeridindeki gibi turizme destek verecek tesisler yapacağız. Ordu’yu bir turizm kenti yapma yolunda tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Herkesin huzurlu mutlu bir bayram geçirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

img288 MİLLETVEKİLİ ÇANAK; “BİRLİKTELİĞİMİZ BOZULMASIN” Binlerce vatandaşla birlikte iftara katılan

Milletvekili Av. Oktay Çanak iftardan sonra yaptığı konuşmasında” Ordu büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu güzel meydanda yine Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’ın organizasyonuyla aynı sofrada buluştuk. Kendilerine ve tüm Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Dünya’nın dört bir yanında çatışmalar, savaşlar varken bizlerin bu güzel birlikteliği bir şükürdür nimettir “ dedi.

İftar programı oruçların açılmasının ardından çocuklara kitap ve TEOG sınavlarında Perşembe ilçesinde dereceye giren ilk üç öğrenciye bisiklet hediye edilmesiyle devam etti. Karagöz ve Hacivat oyununun ardından Mehter Takımı gösterisi ile program sona erdi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-