ÇAKIR MEDYA

3. Göz Kendini Arayan Kaliteli İnsan Semineri

3. Göz Kendini Arayan Kaliteli İnsan Semineri
13 Haziran 2015 - 1:32

VİDEO HABER

11425810_1664551737099611_3192541871267368235_n

12.06.2915 tarihinde, Ordu ve Ünye Kent Konseyleri tarafından Ünye Ticaret Borsası Konferans Salonunda, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla Ünye Belediyesi personellerine ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik ”3. Göz Kendini yunus_emre-21-214x300Arayan Kaliteli İnsan” konulu seminer düzenledi.

Ünye Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İstatistik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan IŞIĞIÇOK ve TSE Ege Bölge Koordinatörü Mustafa KARAMAN katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, doğumdan ölüme kadar insanların kendisini geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR;

”Bugün burada Ünye Belediyemizin personeline nitelikli ve kaliteli insan ilişkisi noktasında nasıl bir yol  izlenmesi gerektiğine dair önemli bir konuşmacıyı ağırlamaktan dolayı mutluyum. Bizlerin çağın verilerine, ekonomik girdilerine, nitelikli insan, eğitimli insan noktasına eğilmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum. Türkiye son dönemlerde hem eğitimde hem sağlıkta hemde ulaşımda ciddi şekilde ilerlerken, nitelikli insan ve insanlar arası ilişkinin geliştirilmesi noktasında da önemli mesafeler kat etti. Bizlerin doğum anımızdan ölüm anımıza kadar kendimizi geliştirmemiz gerekiyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Programda sunumunu gerçekleştiren TSE Ege Bölge Koordinatörü Mustafa KARAMAN, TSE’nin uluslararası ekonomi arenasında Türkiye’nin rekabet koşullarını güçlendirmek amacıyla çalıştığını vurguladı.

Mustafa KARAMAN;

”Ege’de Kalite Saatleri etkinlikleri ile insana yatırım yaparak, nitelikli iş gücünü artırmayı hedefliyoruz. Ücretsiz ve 11295709_10153409533283846_8231664292326359318_nsertifikalı düzenlediğimiz bu etkinliklerle firma temsilcileri ile bir araya gelip, rekabet ortamına en iyi şekilde hazırlanmayı planlıyoruz. Amacımız, ülkemizin adını dünyadaki ekonomi zirvesinde en üst düzeye yerleştirmek. dedi.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İstatistik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan IŞIĞIÇOK ise, son dönemlerde parlayan Ar-Ge ve inovasyon kavramları doğrultusunda çalışmalarına yön vermeyen firmaların rekabetten ve gelecekten söz etmelerinin çok zor olduğunu vurguladı ve İstatistik biliminin ‘Üçüncü Göz’ diye nitelendirilebilecek kadar önemli bir bilim dalı olduğuna dikkat çekti.

Prof. Dr. Erkan IŞIĞIÇOK;

”Olaylardan önce harekete geçerek, önleyici tedbir almaya katkı sağlayan, yenilikçi ve sistematik yaklaşımlara sahip olan istatistik, bu noktada yöneticilerin üçüncü gözü olarak değerlendirilebilir. İstatistik bir araçtır, tekniktir, yöntemdir. Yönetim faaliyetlerinde, vizyon oluşturma ve stratejik planlama, kritik başarı faktörlerini oluşturma, hedefleri belirleme, kritik performans göstergelerini belirleme, denetleme ve izleme vb. faaliyetler son derece önemli yer tutar. Kuşkusuz, bu faaliyetlerin temeli ölçmeye ve veriye dayanır. Ölçemediğinizi yönetemezsiniz ve yönetemezseniz yok olup gidersiniz. O halde, yönetim performansının arttırılmasında istatistikten ve bilimden yararlanmak kaçınılmaz görünmektedir. Bu amaçla atılacak ilk adım veri toplama ve istatistik okur yazarlığı olup, tüm kurum ve kuruluşların veri toplama kültürü konusunda bilinçlendirilmesi gerekir” dedi.

Sunumların ardından Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, konuşmacılara teşekkür ederek onlara plaket ve hediyeler takdim etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri