eskort samsun

ÜNYENETHABER

Türk Tabipleri Birliği ( TTB ) merkez konseyi yönetim ve diğer kurullarının seçimi var.

Türk Tabipleri Birliği ( TTB ) merkez konseyi yönetim ve diğer kurullarının seçimi var.
22 Haziran 2024 - 2:36

Hekimlik ülkemizde 2024 yılı haziran ayının son 3 gününde önemli bir sınavdan geçiyor …

Türk Tabipleri Birliği ( TTB ) merkez konseyi yönetim ve diğer kurullarının seçimi var.

Tam 30 yıldır , bir türlü tüm hekimleri layıkıyle temsil edemeyen, hekimlik unsurlarını öncelik olarak görmeyip ; etnik, ülkemiz menfaatlerine zararlı unsurlar üreten mevcut TTB yönetiminin seçimle yönetimden kaybederek uzaklaştırılması için , biz hekimlere büyük bir sorumluluk yüklenmiştir. Bu sorumluluk, tarafımızdan; ay yıldızlı albayrağın gölgesinde huzurla görev yapan hekimler olarak , gönüllü olarak kabul edilmiştir.

Ülkemizin üstünde kara bulutlar belirince de bembeyaz önlüğünü aziz vücuduyla birlikte vatanına siper etmekten bir an bile tereddüt etmemiş Türk Hekimlerinin bir parçasıyız.

Gazi Mustafa kemal’in aziz vücudunu, her şartta emanet edecek kadar güvendiği emanet muhafızları olan Türk hekimleri,

bu gün de gelinen noktada elbette , en büyük meslek çatı örgütü olan TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİNİ ,

içine düştüğü ve hiç haketmediği buhran dolu girdabın içinden çıkarabilmek için bu gün de bir an bile tereddüt göstermemiştir.

Bu amaçla 3 yıl önce ilk toplantısını Ordu Tabip Odası’nın çağrısıyla Ordu’da yapan milli çizgideki Tabip Odaları ; sırasıyla Aksaray, Konya, Kayseri ve Ankara toplantıları düzenlemişlerdir.

Bu istişare toplantılarının sonunda Türk Hekimleri Birliği platformu olarak hareket eden yaklaşık 25 tabip odası , çağdaş hekimler grubu platformu ile hareket eden odalarla seçim ittifakı yaparak , seçime birlikte girme kararına varmışlardır.

Bu amaçla TTB seçimli genel kuruluna ÇAĞDAŞ TÜRK HEKİMLERİ BİRLİĞİ platformu ile, bembeyaz önlüklü kardeşlerimizin ve yüce Türk milletinin huzurlarına çıkmaya kararlıdır.

Çok değerli vatansever Türk Hekimlerinin kıymetli oylarıyla, bizlere bu sorumluluk verildiği takdirde, önceliğimiz hekimlik mesleğinin en güzel şekilde hakettiği değerlere yeniden kavuşabilmesi olacaktır.

TTB’nin şu ana kadar izlediği , milli menfaatlerimize , insanımıza ve tertemiz hekimlik mesleğine son derece zararlı yöntemler nedeniyle , meslek odalarından kaçan Türk hekimlerini , yeniden en büyük ve tek meslek çatı birimi olan TTB’ye sahip çıkması mümkün olabilecektir.

Kurulduğu yıllardaki ayarlarına yeniden geri dönmesini sağlamak, Her bir hekimin bir Nusret fişek gibi , bir Refik Saydam gibi, bir Tıbbiyeli Hikmet gibi ülkesi için, insanı için , meslek aşkıyla , fedakarca çalışmasına yön vermek en büyük amacımız olacaktır.

Eğer seçilebilirsek ; Türk Tabipleri Birliğinin 11 kişilik merkez yönetim kurulu komisyonunda , ORDU TABİP ODAMIZIN ve dolayısıyla Ordu Tabip Odası temsilcisi olarak benim de dahil edilmem, ayrı bir gurur vesilesidir.

Uzm. Dr. Ali COŞKUN
ORDU TABİP ODASI
BÜYÜK KONGRE DELEGESİ

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-