eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ahmet Erkan Birben’in İsmi Ünye İİBF Konferans Salonunda Yaşatılacak

Ahmet Erkan Birben’in İsmi Ünye İİBF Konferans Salonunda Yaşatılacak
06 Temmuz 2024 - 2:18

Yaklaşık üç ay önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden, Ünye’nin sevilen simalarından ve Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eski Sekreteri ve emekli Öğretim Görevlisi Ahmet Erkan Birben’in ismi, uzun yıllar görev yaptığı fakültede yaşatılacak.

Ahmet Erkan Birben’in ismi, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’na verilerek düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirildi. Törene, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, merhum Ahmet Erkan Birben’in ailesi, fakülte personeli ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Ahmet Erkan Birben’in eşi emekli Öğretmen ve Ressam Gülay Birben, “Ahmet Birben hocamız, karşılıksız hizmet veren bir insandı. Bir gönül adamıydı, herkes bunu çok iyi biliyor. Bir vefa örneği göstererek, bu konferans salonuna ismini vererek çok çalıştığı, çok etkinlikler yaptığı, çok işleri başardığı yerde isminin olması kadar değerli bir şey yok bizim için. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık.” dedi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş ise açılışta yaptığı konuşmada, “Üniversitemizde sadece eğitim öğretim bilgileri vermiyoruz. Etik ilkeleri, etik değerleri de veriyoruz. Bir süre önce aramızdan ayrılan çok kıymetli büyüğümüz, ağabeyimiz Ahmet Erkan Birben hocamız bize bunları öğretti. Bizler onların verdiği bilgiler ışığında hatta mahallemizin çocukları olarak Ahmet Erkan Birben ağabeyimize vefa borcumuzu ödemeliyiz. Bu sebeple isminin yaşatılması adına Ünye İİBF Konferans Salonu’na ismini verdik. Bu bize gurur ve onur veriyor.” ifadelerini kullandı.

Açılışın ardından Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Ahmet Erkan Birben Konferans Salonu girişine Ahmet Erkan Birben’in özgeçmişinin asılmasını istedi.

Ahmet Erkan Birben’in ismi, verdiği hizmetler ve bıraktığı izlerle Ünye İİBF Konferans Salonu’nda yaşatılmaya devam edecek.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-