eskort samsun

ÜNYENETHABER

Emniyet, Altınordu İlçesi Sorumluluk Alanındaki Muhtarları Bilgilendirdi

Emniyet, Altınordu İlçesi Sorumluluk Alanındaki Muhtarları Bilgilendirdi
09 Temmuz 2024 - 18:59

l Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Vali Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk ve Altınordu ilçesi emniyet sorumluluk alanındaki 22 mahalle muhtarı katıldı.

Altınordu ilçesi emniyet sorumluluk alanında hizmet veren Muhtarlara yönelik düzenlenen toplantıda ilk olarak Kadın Acil Destek Uygulamasını (KADES) tanıtan video gösterimi yapıldı.

Daha sonra narkotik ve siber suçlarla mücadele konusunda tanıtım sunumları yapıldı. Ardından Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk, Asayiş Şube Müdür Vekili Müjdat Aksoy, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Hüseyin Satan birer sunum yaparak, kendi alanlarındaki konularda muhtarları bilgilendirdiler.

Toplantıda konuşan Vali Muammer Erol, muhtarların kamu görevi yerine getirdiğini ifade ederek, “Sizler devletin en uçtaki vatandaşına doğrudan dokunan, 24 saat gözü, kulağı, her şeyisiniz. Biz sizi önemli buluyoruz ve önemsiyoruz.” diye konuştu.

Muhtarların, güvenlik hizmetlerinin iyileştirilmesine yönelik katkılarının oldukça değerli olduğunun altını çizen Vali Erol, Ordu’nun yaşanabilir bir kent olmasının ve en güvenli şehri olarak devam ettirilmesi için kamu görevlileri olarak yüklenilen sorumluluğun yerine getirilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Vali Muammer Erol, güvenlik hizmetlerinin şehrin yaşanabilirliğini doğrudan etkilediğine vurgu yaparak sözlerini şöyle tamamladı: “Güvenlik hizmeti olmazsa olmaz. Güvenlik yoksa evinizde dahi ailenizle oturup rahat aş, ekmek yiyemezsiniz. Aklınız hep dışarıdadır. Ama güvenlik varsa, bir endişeniz yoksa yaşadığınız yerde can ve mal emniyetiyle ilgili bir derdiniz yoksa, o zaman gecenin bir yarısı da canınız istediğinde alırsınız eşinizi, dostunuzu gezersiniz. Bunlar çok önemli göstergeler. Yatırımcılar açısından da baktığınızda güvenlik ortamı yatırımcıların ilk aradığı şey.  O pencereden bakıldığında hem emniyetimiz hem jandarmamız bu şehirde güvenlik hizmetinin tam ve eksiksiz verilmesi noktasında ellerinden gelen özveriyi, gayreti gösteriyorlar. Dolayısıyla bu seviyedeki güvenlik hizmetlerinin hayata geçirilmesi noktasında emek ve gayretlerinden dolayı sorumlu birimlerin başındaki arkadaşlarımıza ve personellerimizin tamamına canı gönülden teşekkür ediyorum.”

İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy ise, genel asayiş ve trafik konularıyla alakalı yapılan çalışmaların, toplumla birebir temas halinde bulunan muhtarların yürütülen hizmetlerle ilgili bilgilendirilmesinin oldukça önemli olduğunu belirterek, toplantıya katılan muhtarlara teşekkür etti.

Konuşmasının devamında il genelinde 2023 yılı ile 2024 yılının ilk 6 aylık asayiş ve trafik verilerini paylaşan Aksoy, “Bu bilgilendirme faaliyetini özellikle toplum da bilinçlendirme açısından ve polisin kolluk olarak yapmış olduğu iş ve işlemlerin birebir ve birinci ağızdan duymaları için böyle bir toplantı yapmış olduk. Sizlerin önderliğinde biz her aybaşında bir basın bilgilendirme toplantısı yapıp, ilin geneliyle alakalı veriyorduk ama Altınordu ilçemiz özelinde bu muhtarlar toplantısını ilk olarak gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Toplantı, muhtarların taleplerinin dinlenmesinin ardından sona erdi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-