ÇAKIR MEDYA

51. Kütüphane Haftası Ödüllerle Kutlandı

51. Kütüphane Haftası Ödüllerle Kutlandı
01 Nisan 2015 - 1:38

VİDEO HABER

11096835_779648655476052_207158441_o

Ünye Halk Kütüphanesinde, 51. Kütüphane haftası nedeni ile açılış töreni ve ödül programı gerçekleştirildi. Programa katılanlar arasında, Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR, Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM, Garnizon Komutanı Gökhan COŞDAN, İlçe Emniyet Müdürü Ömer AKAR ve Orman işletme Müdürü Aşkın Ozan AYDIN da vardı. Düzenlenen bu programda, 8. Geleneksel Masal Anlatma ve Canlandırma Yarışmasında derece yapan, Şehit Cemal Mutlu İlkokulundan Enes Muhammet GÜVEN ve Atatürk İlkokulundan Elif DEMİR, 2015 yılında Ünye İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünden en çok kitap okuyarak ödüle layık görülen Cumhuriyet İlkokulundan Ceren Cemre İNCE, Fehmi Cerrahoğlu Ortaokulundan Elif OCAK, Ünye Anadolu Lisesinden Edanur ÖNGÖREN, yetişkinler kategorisinden Emine Gül TOKAÇ ve Kitap ve Kütüphane dostu aileler olarak Yelda ATASOY ve Mustafa AYDIN ödüllerini aldılar.

Programın açılış konuşmasını yapan Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol KOCAOĞLU,

”Bu yılki kütüphane haftasının ana teması ”Kültürler arası diyalog ve Kütüphaneler” olarak belirlenmiştir. Kütüphanemizde yaklaşık olarak 148 adet süreli yayın, 2 ulusal ve 6 yerel gazete ile 26 bin kitap bulunmaktadır. Bunların 6 bin adeti çocuk kitaplarından oluşmaktadır. Ödünç verme hizmeti, 20 bilgisayar ile İnternet hizmeti, ders çalışma ve müracaat hizmet, sosyal kültürel ve etkinlik sunum hizmeti verilmektedir, Kütüphanemize 1238 kişi üye olmuş ve 18 bin 71 adet kitap okumak için ödünç verilmiştir.” şeklinde açıklamalarda bulunurken, bu program hakkından duygularını dile getirmek üzere Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı kürsüye davet etti.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR,

”51. Kütüphaneler haftası münasebeti ile burada bulunmaktayız. Kitapsız bir hayat, aslında bizlere kör, sağır ve dilsiz bir hayatı anlatan noktadadır diyebiliriz. Özellikle kitaplarla haşır neşir olmak,  yüzyıllar öncesinde yaşamış dahilerle konuşmak gibidir aslında. Çünkü onun içindeki bilgiye ulaşırken o insanın fikir dünyasına ve yaşadığı döneme gidebilme fırsatını bizlere veriyor demektir. Bu yüzden kitaplar bizlere yol gösteren birer pusula gibidir.” diyerek duygularını dile getirdi.

Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR ise, herkesten aylık 3 kitap okuma sözü alarak programı sonlandırdı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri