eskort samsun

ÜNYENETHABER

Hedefimiz ,10 Büyük Ekonomi İçinde Olmak…VİDEO HABER

Hedefimiz ,10 Büyük Ekonomi İçinde Olmak…VİDEO HABER
16 Şubat 2015 - 8:07

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş

DSCN6873

Konuşmasında ekonomik alandaki gelişmelere de işaret eden Kurtulmuş, ” Türkiye 12 yılda büyük başarılar sağladı. Bu büyük başarılar makro dengeler bakımından önemli ama ben şöyle söylüyorum bunu da 2. ligden 1. lige çıktık. Önce 3. ligdeydi Türkiye, 2. Lige çıktı, 1. lige çıktı. Ama henüz Süper ligde değiliz. Süper ligde olmak için ha gayret biraz daha yukarıya çıkacağız. Süper ligde olduktan sonra Allah’ın izniyle dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacağız. Bunun yolu ekonomide de imtiyazları millete devretmektir” ifadesini kullandı.

Yunanistan’daki seçimlere de değinen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Şimdi Yunanistan’da Syriza diye bir şey var. Aslında Avrupa tarihi için önemli olacak. Başarılı olacaklar, olmayacaklar onu bilmem. Ama Syriza, 1990’lardan sonra gelişen, küresel finans kapitalizmi dediğimiz paradan para kazanma, finans üzerinden, faiz lobileri üzerinden para kazanma ekonomisinin bittiğinin ilanıdır, işaretidir. 10 yıl, 12 yıl boyunca bunu söylemeye devam etmiş bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Türkiye’de de oynandı bir oyun. 2001 şartlarını hatırlayın, önce 28 Şubat, bir büyük darbe dönemi, aslında esas darbe ekonomide yapıldı, bu milletten gizlendi, 192 milyar dolar Türkiye’nin28 Şubat’ta kaybı oldu.”

 

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın 2008’de 20. IMF protokolünü imzalanmasına müsaade etmesi halinde, Türkiye’de bugün AK Parti yerine Syriza benzeri bir partinin iktidarda olacağını savunan Kurtulmuş, “Bunu söylediğim zaman birileri yanlış anlamış, inşallah duyarlar, bu söylediklerimi böyle anlarlar. Eğer AK Parti bir takım sosyal politikaları uygulamasaydı, okula çocuğunu gönderen aileye yardım, fakir ailelere yardım, insanlara işleri için yardım, küçük esnaflara yardım, sosyal yardımlar yapmasaydı bugün bu toplantıyı yapıyor olmayacaktık. Çünkü Türkiye’de Syriza’sı olan bir parti varsa o parti gelecekti, iktidar olacaktı” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-