eskort samsun

ÜNYENETHABER

MAZOT VE GÜBRE PARALARI ÖDENMEYE BAŞLANDI

MAZOT VE GÜBRE PARALARI ÖDENMEYE BAŞLANDI
01 Mart 2015 - 3:29

67 bin 238 kişi desteklemeden faydalanıyor.

CIMG6512
Mazot, gübre ve toprak analiz desteği ödemeleri bugün başladı. Ordu’da üreticilerin beklediği mazot ve gübre desteği ödenmeye başlanırken toplamda 67 bin 238 kişi desteklemeden faydalanıyor.

Mazot, gübre ve toprak analizi desteği ödemesi başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mazot, gübre ve toprak analizi desteklerinin bugünden itibaren çiftçilerin hesaplarına yatmasıyla birlikte Ordu’daki banka ve ATM’lerde de yoğunluk yaşanmaya başladı.
Ordu’nun yüksek ilçelerinden ödemeleri almak için gelen üreticiler, don olayının da kendilerini olumsuz etkilediğini belirtirlerken yapılan ödemelerin yetersiz kalacağını söyleyerek, don nedeniyle oluşan zararın devlet tarafından karşılanmasını istiyor. Bazı üreticiler ise ödemelerin yeterli olduğunu ancak insanların ellerine geçen parayı bilinçli kullanmadığı için yetersiz kaldığını iddia ettiler.
TC Kimlik numarasının son hanesine göre yapılan ödemeler 28 Şubat 2015 tarihinde başlayacak 14 Mart 2015 tarihine kadar tamamlanacak.
Ödemelerin kolaylıkla yapılabilmesi için il genelinde yoğunluk yaşanacak Ziraat Bankası şubeleri 28 Şubat – 1 Mart 2015 günleri de açık olup ödemeler hafta sonu da devam edecek. Ödemeler, TC kimlik numaralarının son rakamlarına göre 28 Şubat-14 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacak.
Buna TC Kimlik numarasının sonu 0 ve 2 olanlar 28 Şubat Cumartesi, 4 ve 6 olanlar 7 Mart, 8 olanlar ise 14 Mart’ta destekleme paralarını alacaklar. Ordu’da 67 bin 238 kişi mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden yararlanacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-