eskort samsun

ÜNYENETHABER

Orman Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” Finali Yapıldı

Orman Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” Finali Yapıldı
20 Mart 2015 - 12:36

IMG_5376

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Giresun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Orman Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” finali yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilen  “Orman Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” finaline Cumhuriyet Başsavcısı Metin USLU, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Giresun Orman Bölge Müdürü Celal PİR, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Orman köylülerinin, gençlerin ve özellikle öğrencilerin ağaç ve orman sevgisini artırmak, var olan orman ve çevre duyarlılıklarını geliştirmek, ormanların özellikle sosyal yararlarının ve ormanları geliştirmeye yönelik yapılan ormancılık faaliyetlerinin tanıtımının amaçlandığı yarışmada grup birinciliklerini kazanarak gelen Ulubey Yukarı Kızılen Ortaokulu,  Akkuş Kargı Ferhat Akbulat Ortaokulu,  Gürgentepe Tikenlice Ortaokulu,  Ünye Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu ile Aybastı Sefalık Ortaokulu finalde birincilik için yarıştı.

Yarışmada, 1. Aybastı Sefalık Ortaokulu, Ünye Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu 2.Ulubey Yukarı Kızılen Ortaokulu ise 3. Oldu.

“Orman Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması” yarışmasında  dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildim ve fidan dağıtımında bulunuldu.

“Orman Köy Okulları Arası Bilgi Yarışması için 4 Mart  2015 tarihinde 32 orman köy okulu arasında Altınordu,Gölköy,Ünye ve Akkuş’da yapılan yarışmada 5 okul finale kalmıştı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-