eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
24 Mart 2015 - 10:31

kuran

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an Kurslarına katılmayı ve Kur’an-ı Kerim-i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla Başkanlığa bağlı Kur’an Kurslarında okuyan bay-bayan öğrenciler arasında iki kategoride  “Yüzünden Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması” 23.03.2015 Pazartesi günü Merkez Kız Kur’an Kursu salonunda yapıldı.

İki kategoride yapılan yarışmaya 18 yaş altı erkeklerden bir, bayanlardan da bir yarışmacı katılırken, 18 yaş üstü bayan yarışmacılardan ise 23 yarışmacıdan 18 yarışmacı yarışmaya katıldı.

Ünye Müftüsü Vedat BAŞSAN yarışma ile ilgili şunları söyledi: ‘’Bugünkü yarışma Başkanlığımızın Türkiye genelinde yaptığı bir yarışma. Yarışma gündüz okuyan öğrenciler arası 18 yaş altı ve 18 yaş üstü kategoride yapıldı. Genel olarak belirli yaşlara gelmiş kurslara katılan ev hanımlarımız yarıştılar. Yarışmanın birincisi inşallah bizleri İlimizde temsil edecek. İlde de birinci olan bölgede yarışacak. Burada amaç vatandaşlarımız kur’an öğrenmeye teşvik etmektir, insanların kur’an öğrenmeyi başardıklarının göstergesidir. İnşallah ilçemiz için hayırlı olur’’.

Yarışma sonucunda 18 yaş üstü bayan yarışmacılardan Taşbaşı Camii Kur’an Kursu Öğrencisi Emine YILMAZ birinci olurken, ikinci Cevizdere Merkez Kur’an Kursun öğrencisi Fatma ŞAHİN, Üçüncü ise Çınarlık Mahallesi Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencilerinden Songül KAFA oldu.

18 Yaş altı yarışmada ise erkeklerden Merkez Hamidiye Erkek Kur’an Kursundan Nusret ŞAHİN 1. Olurken, bayanlardan 18 yaş altı birincisi ise Çınarlık Mahallesi Kız Kur’an Kursundan Selma ALPARSLAN oldu.

İlçemizde birinci seçilen l’inci kategori (18 yaş altı) erkek öğrencilerin 21 Nisan 2015 tarihinde saat 09.30’da,  kız öğrencilerin ise saat 13.30’da, ll’inci kategori (18 yaş üstü) erkek öğrencilerin 22 Nisan 2015 tarihinde saat 09.30’da, bayan öğrencilerin ise 13.30’da İlimiz Altınordu İlçesi Bölge Yatılı Kur’an Kursu Camiinde İl finali yarışmasına katılacaklar.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-